Boza nasıl içilir?

Bozacının şahidi kimdir?

"Bozacının Şahiti şıracıdır." dedik aldık. Marktte Gördüm merak ettim. Aile de pek beğenilmedi. Ancak zamanla alışacağımızı düşünüyorum. Şalgam suyunu ilk içtiğimde bir daha içmem demiştim. şimdi vazgeçemiyorum. İşkembe Çorbasına da benzer tepki vermiştim. Bozayı da severim herhalde. biraz zamana ve alışmaya ihtiyacım var.

maalesef biz burdaki herkes gibi önce internete bakmadık. hafif ılık ısıttıktan sonra internete baktık :)

bizde sizin gibi bozayı aldık ama içmeyi bilmiyoruz

Merhabalar,
Yorumları gülerek okuyorum,bir yandan da boza yudumluyorum ;)
32 yaşındayım, ben de bu akşama kadar hiç içmemiştim (Aslında rahmetli babam çok küçük yaşta içirdiğini söylerdi ama hiç hatırlamıyorum içtiğimi, tadını, ... v.s.)
ilk defa bu akşam içiyorum desem yalan söylemiş olmam. :)
(Tesadüfen evde sarı leblebi de var ama) Leblebi ve tarçınla içiyor olmama rağmen :) Olmasa da olur diyeceğim gıda maddeleri içine ekledim Bozayı :D
Emek verip fikrini ve bilgisini paylaşan herkese teşekkür ediyorum.
Sevenlere afiyet-bal-şeker olsun :D

arkadaş bende aldım ama soğuk mu sıcak mı içildiğini bir türlü öğrenemedim. tüm yazıları okudum hiç kimse bu soruya cevap vermemiş. Bu boza soğuk mu içilir sıcak mı?

Uzun zamandir bu kadar gulmemistik ailece.boza icin burada yazilanlarin ve yapilan yorumlarinda birebir aynisini yasamamiz bizi gulme krizine soktu.harika idi :D

Geri