Bozdağ Kayak Merkezi - İzmir

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Bozdağ Kayak Merkezi - İzmir
izmir bozdağ arası kaç km izmir bozdağ kaç km salihli kayak merkezi
Bozdağ Kayak Merkezi, İzmir ili, Ödemiş ilçesi, Bozdağı Köyü sınırları içinde Bozdağı 'nda kurulmuştur. BOZDAĞ, hem bir kasabanın hem de dağın ve kayak merkezinin adıdır. Kasabadan çıkıp dağın zirvesine doğru kıvrılarak ilerleyen yol Bozdağ Kayak Merkezine çıkmaktadır.

Bozdağ kayak merkezinde aralık ayından mart ayına kadar kayak yapmak mümkündür. Bozdağ kayak merkezinde Normal kış koşullarında kar kalınlığı 80-120 cm . civarındadır. Bozdağ kayak merkezi Akdeniz iklimindedir.

Bozdağ kayak merkezinde kayak alanları 1528 m. - 2157 m. yükseklikleri arasındadır. Bozdağ kayak merkezi özellikle dağın kuzeye bakan yamaçlarında Alp disiplini kayak uygulamaları yapmak için elverişli bir ortam sunar.

Bozdağ kayak merkezinde 2 adet TELESKI (T.BAR) bulunmaktadır. Bunlar ; 650 metre çıkış 1200 metre iniş , 450 metre çıkış 900 metre iniş kapasitelidir.

Ayrıca Bozdağ kayak merkezinde 1 adet TELESIYEJ (CHAIR LIFT) bulunmaktadır. Tesisin kapasitesi 1549 metre çıkış saatte 1000 kişi taşımadır.

Bozdağ kayak merkezi, günübirlikçi kayakçıların sıkça geldiği bir mekan olmuştur. Bozdağ kayak merkezinde 1500 araçlık otoparkı mevcuttur. Bozdağ kayak merkezi İzmir Torbalı mevkiinden 150 km. Salihli mevkiinden 130 km. uzaklıktadır. Şehir merkezinden Bozdağ kayak merkezine otobüs veya özel araçlarla ulaşmak mümkündür.

Cevap: Bozdağ Kayak Merkezi - İzmir

çok güzel bir yer gitmek isteyenlere tafsiye ederim ben 2 kez gittim bize cok yakın bi yer.... o yüzden uludağ yerine burayı terçih ediyoruz........ kar görmek isteyenlere....

Geri