Bu hafta havalar nasıl olacak METEOROLOJİ'den yeni uyarılar geldi

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
BU HAFTA hava nasıl olacak ocak 2019
Sevgili melekler öncelikle bu konu ile birlikte sizlerin Yeni Yılını kutluyor, hayırlara vesile olmasını, sağlık huzur ve barış dolu bir yıl olmasını diliyorum. Bizler Akdeniz bölgesinde yaşıyoruyz ve malesef sabaha olmadan az yağan ama inanılmaz derecede soğuk bir havaya uyandık. Hava sıcaklığı Mersin bölgesinde sabahları 3-4 derece, gün içinde de 9 derece olacak şekilde devam ediyor. Hava son derece kapalı karanlık ve kasvetli...

Bunun haricinde Genel olarak 2019 Ocak İlk haftasında havalar ile ilgili Meteoroloji'den gelen bilgileri sizler ile paylaşıyoruz. Ona göre adımlarınızı atarsınız.

hava nasil.jpg

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere göre Marmara'nın güneyi, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Sivas, Karaman, Sinop, Kastamonu, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Muş, Ağrı ve Bitlis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması öngörülüyor. Muğla, Antalya, Adana, Hatay çevreleri ile Mersin'in doğu kesimlerinde kuvvetli yağmur (21-50 kg/m2) ve sağanak olarak görülmesi beklenen yağışların Antalya'nın yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayının yanı sıra yer yer pus ve sis görülmesi bekleniyor.
 

Benzer Konular


Üst