Bu Soruyu Einstein 24 Saatte Çözmüş

• Konbuyu başlatan suskun_gız
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
çok kolay anlatiyim size;sol düz git 1 kare sağa git ve asağı in sağa dön yukarı çık sağa son kareye doğru dön 1 kare aşağı in sola dön 1 kare asağı in sağa dön in asağısola dön in asağı sağ tarafa doğru 'u' dönüşü yap ve noktaya ulaş.....çarpraz yapmak yok ve kare atlamak yok....:) basarılar...

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
bu soru gerçekten çok basit sadece 3 saat 12 dakika içinde çözdüm

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Anştayn boşuna 24 saat uğraşmamaıştır dışa cıkarsa ebemde yapıyooooooooooooooooooooooooooooooo kapiş

C

chetto

Forum Okuru
ya sorunun kafa kurcalamasi bi yere su buldum diyenlerein yaptiklari aciklamalara baksaniza. Daha basinda anlasiliyor nasil olduklari. Alin bir örnek: Cok kolay, düz gir bi kare saga git.

Düz git de nere düz git.? 3 farkli yön var noktanin oldugu yerde, güneye gidemezsiniz, Cünkü orada kareler bitiyor, disari cikmis olursunuz. düz dedigin yer , ya kuzey ya dogu ya da bati. E simdi nasil anlattin neresi kolay, bu ne perhiz, ne lahana tursusu :D

Ne nasil bilmiyoreum ama, biraz denedim, sacma geldi bana, Cünkü kareler bittikce, sona dogru yaklastikca farkediyorsunuz ki, son kalan 3 karede izlediginiz cizgiyi iki farkli yere yönlendirmek durumundasiniz. Ki bu da kural ihlali oluyor :D Yani öyle bir yerde duruyorsunuz ki, bir kavsakdasiniz ayni anda hem saga hem de sola giderseniz cözümü buldunuz demektir :D

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
bencee mantıksızca bize deselerdi karenin dışına çıkın diye 24 saatte değill 2 dk yapardıkk :D

O

Opsydopsynana

Forum Okuru
Bebe

Oho ben 2 dk da buldum ben beynimin %20 mi mi yani???

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
bakin

bakin soruda carpraz gitmak yok diyor disari cikmak yok demiyo