Bu Soruyu Einstein 24 Saatte Çözmüş

çok kolay anlatiyim size;sol düz git 1 kare sağa git ve asağı in sağa dön yukarı çık sağa son kareye doğru dön 1 kare aşağı in sola dön 1 kare asağı in sağa dön in asağısola dön in asağı sağ tarafa doğru 'u' dönüşü yap ve noktaya ulaş.....çarpraz yapmak yok ve kare atlamak yok....:) basarılar...

bnce dısarı cıkması sacma bu cvp ynlışş

Anştayn boşuna 24 saat uğraşmamaıştır dışa cıkarsa ebemde yapıyooooooooooooooooooooooooooooooo kapiş

ya sorunun kafa kurcalamasi bi yere su buldum diyenlerein yaptiklari aciklamalara baksaniza. Daha basinda anlasiliyor nasil olduklari. Alin bir örnek: Cok kolay, düz gir bi kare saga git.

Düz git de nere düz git.? 3 farkli yön var noktanin oldugu yerde, güneye gidemezsiniz, Cünkü orada kareler bitiyor, disari cikmis olursunuz. düz dedigin yer , ya kuzey ya dogu ya da bati. E simdi nasil anlattin neresi kolay, bu ne perhiz, ne lahana tursusu :D

Ne nasil bilmiyoreum ama, biraz denedim, sacma geldi bana, Cünkü kareler bittikce, sona dogru yaklastikca farkediyorsunuz ki, son kalan 3 karede izlediginiz cizgiyi iki farkli yere yönlendirmek durumundasiniz. Ki bu da kural ihlali oluyor :D Yani öyle bir yerde duruyorsunuz ki, bir kavsakdasiniz ayni anda hem saga hem de sola giderseniz cözümü buldunuz demektir :D

bencee mantıksızca bize deselerdi karenin dışına çıkın diye 24 saatte değill 2 dk yapardıkk :D

Geri