buda benim günlüğüm ......

gulsa199

Hamiş Melek
buda benim günlüğüm ......
bu mudur günlük herşey hayat ben hayatın darbesini doğarken yaşayanlardanım aslında neredeyshiç mutlu olmamışım ama gel gelelim insanlar beni hep mutlu görmüşler nasıl yapıyorum yaada yapıyodum sert bir kaya gibi hatta duygusuz gibi durmayı bilmiyorum ama artık yapamıyorum yüzüme gülücük mutlu kız maskesini takamıyorum suratım çok düştü biliyorum babam hep derdi ben ölünce kimse sahip çıkmaz diye inanmazdım günlük babam aslında 8 yaşında eniştesi babannemi dedemi halamı hatta halamın karnında doğmak üzere olan ufacık bir bebeği gözünün önünde tüfekle vurmuşş haliyle babam saklanmışş öyle kurtulmuşş ama çok içerdi annemi çok dövmüşş parmagını bile kırmışş ama yufka kalpliydi bir bana kıyamazdı karşısında durdugumda gözleri dolardı hemen 14 yasımda öldü gitti ve bıraktı beni be günlük oysa söz vermişti hala alışamadım canım acıyorr o haklı çıktı ama o öldü kimse sahip çıkmadı herkes sırtını döndü annem bile şimdi düşünüyorumda anlatamıycagım ne kadar çok şey çekmişim oysa en çok zorumada aç kaldığımız günler değil bir gün işten geldiğimde baktıgım kardeşlerimden kız kardeşim dikildide 5 yasındaydı sende kalp yokmu neden hiç umursamıyor gibi duruyorsun demişti işte o oturdu tam sol yanıma ama diyemedim sustum oysa çok ağlamama ragmen hep kaya gibi durdum tek hatam bumuydu şimdi sözde herşey çok güzel ama kafam çok karışık kime güvencem güvendiğim insanlardan bu kadar darbe yemişken mi hayır güvenemem ben tek geldim hep tektim derler ya hayatımı yazsam roman olur diye ah ben yazsam kaç roman olurr ama artık kaya gibi duramıyorum sertliğim günden güne iiyice kaybediyorum yardım et bana günlük sanırım canım acıyor kendimi koca okyanusta tek başına ilerleyen bir sandal olarak görüyorum bu kadar güçlü olamam artık olamıyorum rüzgar hep savuruyor ve korkuyorumm artık duraamıyorum rüzgara karşı insanlar hep kalbimi kırıyor sonra gülüp geçiyor :sinir: oluyorum ama gülüp geçiyorum belli etmemeye çalışıyorum içimdeki yaralar büyüdükçe büyüyor kimse farkında değil ama kocaman oluyorlar bazen isyan edesim geliyor ama sonra yine yine susuyorumm içime atıyorum suskunluğum insanlara komik geliyor dalga geçen bile oluyor oysa ben kendime saygımdan susuyorum başlarsam susmam günlük susamam kırarım kalplerini sessizliğimde çığlıklarım saklı benim birde kimse olmadığındaki göz yaşlarımm iiyiki varsınn günlükkk artık hiç bir şey düşünemiyorum karar veremiyorum hayatım bir oyun etrafımdakiler oyuncu bense bu filimde yönetmenim ama yönetemiyorum artık sessizliğin asi kızı yoruldu günlük yoruldummmm......:18:

b-305766-hareketli_kelebek[1]-35d.gif
aşığımmmm kocama aşığımmmmm

gulsa cım oysakı dısardan bız burdan senı ne kadar mutlu mesut goruyoruz ne kadar normal bır hayatı olan bı kız gıbı goruyoruz demek ıcnde neler varmıs canım benım susmamaya calış anlat konus lutfen ama cok guclu bı kızmıssın canım

Dünya…
Türlü çilelerle insan neslinin sınandığı en zorlu mekan…
Belki de ona imtihanlar diyarı demeliyim. Çünkü burada yaşanan musibet ve belalar, muson yağmurları kadar etkili olur. Bazen öyle yağar ki etraf sele döner; hem de her önüne geleni götürecek kadar azgın bir sele…
Dedik ya; burası imtihanlar diyarı. Herkes farklı şekillerde imtihan oluyor. Her âdemin farklı çilesi var bu diyarda. Kimi açlık, kimi korku, kimi malı veya canıyla imtihan ediliyor. Rabbimiz bu gerçeği; “Muhakkak sizi biraz korku, biraz açlık ve mallardan, canlardan, ürünlerden biraz eksiltmekle deneriz”[1] diye teyit etmektedir.

Hele hele mü’min iseniz, yani inanıyorsanız bu musibetler size öz anneden kardeş gibidirler. Yanınızdan asla ayrılmaz, sizinle uyur sizinle uyanırlar. Çünkü mü’min olmak, diğer bir ifadeyle cennete talip olmak türlü sıkıntı ve çileyi peşinen kabullenmek anlamına gelir.
Çünkü Allah müminlerin, canlarını ve mallarını, cennet karşılığında satın almış[2] ve buyurmuştur ki; “İnsanlar imtihandan geçirilmeden, sadece ‘iman ettik’ demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar”[3]
O nedenle Müslüman çile adamıdır. An gelir ezilir an gelir üzülür, fakat asla ümitsizliğe kapılmaz, asla yılgınlık göstermez, mücadelecilik ruhundan asla ödün vermez.
Peki musibet ve bela yağmurlarının oluşturduğu o büyük sel baskınından korunmak mümkün değil mi?
Elbette mümkün…
Yanınızda her ihtimale karşı bir adet sabır simidiyle bir parça dua kemendi bulunduruyorsanız telaşlanıp korkmayın, zira kurtuldunuz demektir. Sevgili Peygamberimiz öyle buyuruyor: “Sabır ile dua müminin en güzel silahıdır.”[4] “Ya Allah!” deyip tutunun sabrın kollarına, ardından fırlatın dua kemendini selamet ikliminin kıyısına, sonra yönelin Cenab-ı Zülcelal’e bütün içtenliğinizle.

Bakın nasıl da yeniden doğmuş gibi ferahlayacaksınız. İç dünyanızda nasıl da bayram şarkıları yankılanacak.
Bırakın musibetler başınızdan aşağı doğru yağmaya devam etsin. Bırakın âlem, ateş topu olup peşinize takılsın. Hiçbiri sizi eskisi gibi etkileyemez! Ateşin zarar veremediği İbrahim Peygamber kadar güvendesiniz artık. Çünkü siz Sabûr olan Hak Teâla’ya güvenip sabrettiniz, O’na yönelip yalvardınız. “Doğrusu Allah sabredenlerle beraberdir.”[5] “O sabredenleri sever.”[6]
Eğer yanınızda sabır simidiyle dua kemendi taşıma gibi bir alışkanlığınız yoksa ve Hakk’a olan güveniniz pamuk ipliğine bağlıysa, o zaman akıntının savurduğu yöne doğru sürüklenmeye hazır olun.
Siz sürüklenirken iç dünyanızda anaforlar oluşur; tıpkı okyanuslardaki gibi, büyük ve ölümcül… Boğuluyorum zannedersiniz kendinizi. Ruhunuz daralır, benziniz solar, bakışlarınız sabitleşir. Artık maneviyat ikliminize, şimdilerin bunalım dediği ruh hali çöreklenmiştir. Bitkin dudaklarınızdan son bir gayretle imdat çığlıkları yükselir: “Kurtarın n’olur!..”
Allâh-u Teâla’dan başka kurtarıcınız var mıdır ki sizi kurtarsın?
“Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır ve canımızı Müslüman olarak al.”[7]
(1) Bakara 2/155,[2] Tevbe 9/111
[3] Ankebût 20/2,[4] Künuzü’l-Hakayık, Deylemi
[5] Enfal 8/46,[6] Al-i İmra 3/146
[7] A’raf 7/126

Alinti

umarim hep böyle dim dik olursun,unutma kaya birkere catlarsa ufalanir.bosver icinde firtina kopsun,en azindan seni daha fazla üzemezler....yarin birgün kendi cocuklarina yasadiklarini yasatmazsin.buda bisey....aman kelin ilaci olsa......

umarim hep böyle dim dik olursun,unutma kaya birkere catlarsa ufalanir.bosver icinde firtina kopsun,en azindan seni daha fazla üzemezler....yarin birgün kendi cocuklarina yasadiklarini yasatmazsin.buda bisey....aman kelin ilaci olsa......

haklısınnnn :D tşk ederim tesellin içinn

- - - Updated - - -

gulsa cım oysakı dısardan bız burdan senı ne kadar mutlu mesut goruyoruz ne kadar normal bır hayatı olan bı kız gıbı goruyoruz demek ıcnde neler varmıs canım benım susmamaya calış anlat konus lutfen ama cok guclu bı kızmıssın canım

gerçekten öyleyimm tşk ederim mavimm tesellin için :D:D

ınş hep ole olursun burada bızımkonusmadıgımız veya konusup hep onu mutlu gordugumuz kısılerın arkasında neler yatıyo bılmelıyız baksana senı ben hıc ole tanımamıstım senı cok gulec bı kız olarak gormustum ama ıcınde...
canım benım neyse ınsallah kaderın bahtın guzel olur ınş ne olur kendını uzme yanlız sana bısey sorucam babam dedemı babanemı vurdu dedın babanmı 8 yasındaydı ben onu anlamadım canım ama sunu bıl bırgun hepımız olucez...

ınş hep ole olursun burada bızımkonusmadıgımız veya konusup hep onu mutlu gordugumuz kısılerın arkasında neler yatıyo bılmelıyız baksana senı ben hıc ole tanımamıstım senı cok gulec bı kız olarak gormustum ama ıcınde...
canım benım neyse ınsallah kaderın bahtın guzel olur ınş ne olur kendını uzme yanlız sana bısey sorucam babam dedemı babanemı vurdu dedın babanmı 8 yasındaydı ben onu anlamadım canım ama sunu bıl bırgun hepımız olucez...
evet babam 8 yaşındayken eniştem hepsini tüfekle öldürmüş babam saklandığı için onu görmemiş öyle kurtulmuş

:( herzaman kaya gıbı durmamız gerekıyor butun zorlukların ustesınden gelmemz gerekıyor evlat olmanın eş olmanın anne olmanın mutlaka zorlukları var en acısıda sevdıklerınden bırını kaybetmek ne olursa olsun bosver... sen kaya gıbı dur yıkılma bır iki ruzgar esıntıdıyle yuvarlanma parçalanma :(

Geri