Bugün 10 Kasım Atatürk Haftası.

'' мάﮒάŁ ''

Yeni Üye
Üye
Bugün 10 Kasım Atatürk Haftası.
''ATAM SENİ ŞÜKRAN, ÖZLEM VE MİNNETLE ANIYORUZ''
Meleklerim Bugün 10 Kasım Atamızı anma haftası :) Atamızı Bizlerde analım istedim ve konumuzu açtım. Atamızın elinden yazılmış güzel bir metinle ve resimleriyle 10 Kasımı hüzünle anıyoruz.

ataturk18eh9-6919.jpg

atambl4-6095.png

10kasimresimleri-9780.gif

İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerini inkâr edenler ve beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint'ten, Mısır'dan döner dolaşır gene gelir, verimli neticeleri kalpleri doldurur.

Ben ölürsem soylu milletimizin beraber yürüdüğümüz yoldan asla ayrılmayacağına eminim; bununla gönlüm rahat!

Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.

"10.11.10" "On''ların içinde "O"nsuz bir gün...

Atatürk'ü her geçen gün daha çok özlüyor ve arıyoruz.İçinde bulunduğumuz vahim durumları düşünecek olursak Atamızın zamanında imkansızlıklar içerisinde neler yaptığını hatırlayıp Mustafa Kemal ve vatan millet sevgisiyle yanıp tutuşan ve Atamızın yanında yer alıpta kanının son damlasına kadar savaşan Türk milletini kutlamamak elde değil.

Ruhun Şad olsun Atam.

Ne Mutlu Türküm Diyene...
Ne Mutlu Atütürk'çü düşüncelerinin arkasında olan Türk kadınına..
Ben Selanik kökenli Atatürk'ü görmüş Atatürk ve vatan sevgisini bizlerede aşılayan bir ailenin çoçuğuyum .Bundan da ayrı bir gurur duyuyorum ve gururla söylüyorum ki ben Atatürk kızıyım...

10 Kasım Atamızı kaybettiğimiz gün deildir.Ölümsüzleşip fikirlerine daha sıkı bağlandığımız gündür.10 kasımlar yas tutma günü değildir.
O` nun fikirlerine ve devrimlerine bağlılığımızı yeniden haykırmanın günüdür..

RAHAT UYU ATAM...

"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir." Mustafa Kemal ATATÜRK (1881-193∞)

Ölümünün 72. yılında Sevgiyle, saygıyla, özlemle anıyoruz..
Bedenler ölür, fikirler ölmez.. SEN ÖLMEDİN.!

Atatürk'ü bedenen kaybettiğimiz ama düşüncelerini yaşattığımız sürece Yas tutmamıza gerek yoktur..
Ama düşünceleri de ölürse.. o zaman her 10 kasımda doya doya ağlamak düşer..
Mekanı Cennet olsun.

Geri