Bugün Hangi Yemeği Pişirsem ?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Bugün Hangi Yemeği Pişirsem ?
BUGÜN HANGİ YEMEĞİ PİŞİRSEM ?

Kızlar selamlar artık internet sitelerinde almış başını gitmin gırla tarif var. Sizler evlerinizde kocişleri bebeleri ailenizi beslemek adına özellikle bu ekonomik şartlarda lezzetli basit hazırlanışı ile hangi yemekleri yapıyorsunuz ?

Bana öyle kuru kuruya tarif değil sizin yaptığınız tarif ve resim lazım kızlar. Kendiniz görünmeyebilirsiniz ama yemeğin aşamalarını resim ile bana atacak kişiler var mı misal @Mügü Akşama İri mercimekli pilav yapıp dünden kalma patates sulusunu döşeyeceğini ifade etti ben inanmadım tabiki resim görmeden. Resim istiyorum onun haricinde yeni hamiş olan tüp bebek uygulaması yaptıran @seda.akman kardeşimiz sen ne yapıyorsun yememk yapmayı biliyorsun değil mi ? Yoksa hamişsin diye yan gel osman mı yapacaksın ayıp :D:D

Yaptığınız yemeklerin size özel isimleri tarifleri ya da genel isimleri olabilir arkadaşlarım. Siz evde hangi yemeği yapıyorsunuz. Resim ve sizin özel tariflerinizi özel tüyolarınızı istioyrum. Ben bi menemen yaparım elinizi yersiniz :D:D Atacağım ben de sizler gibi buraya yapılan yemeklerin tariflerini atacağım hiç şüpeniz olmasın Çektiğim resimler vardı şimdi onu hazırlıyorum yazacağım buraya bakalım sizler ne yapıyorsunuz. Hamarat hatunlar çıksın ortaya hadi bakim :D:D @Likapam sana diyorum :A

BUGÜN FIRINDA MİGROS KÖFTELİ ZEYTİNYAĞLI TAVA YAPTIM

İsmini koyamadım kızlar vallahi bilginiz olsun. Şimdi benim özel yapım bi zeytinyağım var Akdeniz bölgesinde sarıulak denilen ( sarıoğlak ) zeytinden elde ediliyor çok soğuk sıkım diyebilirim. Geçen kış girişinde 25 tl den aldım on litre neyse şimdi ben ne yapıyorum ona bakalım.

MİGROS KÖFTELİ ZEYTİNYAĞLI TAVA İÇİN MALZEMELERİM NELER?
Migros köfte aldım iki paket kızlar ( fiyatını hatırlamıyorum ama ucuz )
2 kilo patates ( aile kalabalığına göre azalt ya da artttır sen bilirsin )
2 adet kırmızı soğan
2 adet yeşil biber tatlı
2 adet açık yeşil biber tatlı
2 adet kırmızı biber tatlı
A,z zeytinyağı
Urfa isotu bi kaşık kadar
Dileyen sarımsak ta kullanabilir ama ben kullanmadım
Aşağıda açıklayacağım baharatlar ve salça kızlar

KÖFTENİN YAPIM AŞAMASINI ANLATAYIM İSTEDİM

Şimdi arkadaşlarım bunda şöyle bi özellik var, ben köfteleri kesinlikle aynen olduğu gibi kullanmıyorum aralarında çizgi var onları ortadan ikiye bölüp elimle şekil veriyorum yani urfalı değilim ama onların yaptığı çiğ köfte gibi sıkım sıkım yapıyorum aşamaları şunlar.

Biberleri soğanları halka kesip elimle tek tek ayırıyorum biberler ile birlikte içine zeytin yağı koyup isot ta atıp ( renk veriyor çocuklar bayılıyorlar ) az yağ ile karıştırıp bi kenara alıyorum arkadaşlarım. Bunların işi daha sonra geçiyorum patateslere

Patates arkadaşları soyduktan sonra geniş şekilde kesiyorum kestikten sonra bunlara isotu ve biraz zeytinyağı, kırmızı biber salçası ev yapımı, biraz kimyon biraz karabiber ve az bişey de kekik koyuyorum karıştırıyorum güzelce kırmızılıklar ve isotlar ( tuzu unutmayın gızlar ) geçince patateslere bunu fırına veriyorum bi yarım saat kadar pişmesi gerekiyor ben 15 dakika üstüne kağıtla pişirdikten sonra 15 dakika kadar da açık az bişey kızarmaya yakın daha önce bir kapta beklettiğim biberleri üzerine atıyorum.
migros köfteli patatesli tava.jpg

Biberler birazcık on dk kızardıktan sonra ellerimle şekillendirdiğim köfteleri de en üste atıyorum 15 dk sonra yemek hazır hadi afiyet olsun bana :D:D

Allahtan tarifin resmini almışım yoksa irezil olacaktım. Geçen de aynısının sucuklu ve kaşar peyrirlisini yapmıştım onuda atayım sizlere tarifi aynı köfteler yerine küp küp sucukları atabilirsiniz çok fazla yanmaması için sucukları vs en sona atacaksınız kızlar
sucuklu patatesli tava tarifi.jpg

Yahu tamam da ellerine sağlık kötü görünüyor :D:D Tarifini ver tarifini neyi nası yaptın ne koydun içine aşkından başka yağ nedir alla allaaaa bize tarif yaz rekim eklediğinde ben resimlerin tamamını düzenlerim sıkıntı yok :)

Geri