Bulaşık Makinesi Deterjanı Neden Almaz?

Bulaşık Makinesi Deterjanı Neden Almaz?
Kadınların mutfaktaki en büyük yardımcılarından bir tanesi hiç şüphesiz ki bulaşık makinesi. Hemen her evde bulunan bu elektrikli mutfak eşyası sayesinde artık mutfakta uzun süreler boyunca vakit geçirmek gibi bir sorun da ortadan kalktı.


Böylesine önemli bir eşyanın çalışma prensibi oldukça basittir. Öncelikli olarak makineye bulaşıklar yerleştirilir ve sonrasında da belirtilen program dahilinde makine çalışmaya başlar. İlk su ile birlikte bulaşık makinesi içerisinde yer alan deterjan bölmesindeki sıvı, toz ya da tablet şeklinde olan deterjan makinenin içerisine girer ve böylece yıkanma işlemi de başlar.bulasik-makinesi-neden-deterjani-eritmez.jpg

Makinenin deterjanı almaması sonrasında ise içeriye koyulan eşyaların üzerindeki kirler gerektiği gibi atılamayacak ve bundan dolayı da bulaşıklar çoğu zaman kirli bir şekilde dışarıya çıkacaktır. Böylesine bir sorunun ana kaynağı ise ısıtmadadır. Çünkü bulaşık makinesi yeteri şekilde ısıtma yapmadığı için özellikle de tablet deterjanlar erimez ve deterjan bölgesinin içerisinde yer alır. Böylesine bir durumla karşı karşıya kalındığı zaman dikkat edilmesi gereken şeylerin başında, deterjanı değiştirmek gelir.Böylece deterjanın erime süresi çok daha uzun kısalacaktır. Bulaşık makinesi içerisinde doğru dizim yapmak, TABS tuşunun kullanılmasının yanı sıra deterjan haznesinin kuru olması bulaşık makinesinin içerisinde yer alan deterjanın sorunsuz bir şekilde eşyaların temizlenmesine yardımcı olacaktır. Tablet haznesi çoğu zaman kuru kalır ancak bulaşık makinesinin kapağının sürekli kapalı kalması ve kuruması için yıkama işlemi sonrasında kapağın açık kalması gerekmektedir.


Deterjan haznesinin ıslak kalması sonrasında özellikle de bulaşık makinesi için kullanılan deterjanlar bu hazneye yapışacaktır. Bu yapışma sonrasında da makinenin içerisindeki deterjan yıkama haznesine alınamayacaktır. Oluşan şikayetleri gidermek adına öncelikli olarak yapılması gereken şey, burada yazan çözümleri inceledikten sonra eğer ki sorun çözülmezse hiç vakit kaybetmeden teknik servise haber verilmesi gerekmektedir.Kişiler kendi başlarına bu cihazlarda oluşan sorunları çözmeye kalktıkları zaman ortaya tahmin edilenden çok daha büyük sıkıntılar çıkacaktır. Sıkıntıların çözümü ise tahmin edilenden daha yüksek olacaktır. Çünkü sorun belirtilen yerlerde değilse, bulaşık makinesinin iç bölgesinde sıkıntı var demektir ve bu sıkıntının çözümü için profesyonel bilgi gerekir.
 
Üst