Bulgurlu Kuru Dolma Nasıl Yapılır....Bulgurlu Kuru Dolma Tarifi..

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Bulgurlu Kuru Dolma Nasıl Yapılır....Bulgurlu Kuru Dolma Tarifi..
Bulgurlu Kuru Dolma Tarifi
Bulgurlu Kuru Dolma Nasıl Yapılır

İşte meleklerim yaz geldi patlıcanlar biberler kurutulmaya başlandı tabi kuru dolma yemekleri genelde kışın yapılıyor...Bende şimdiden sizinle paylaşmak istedim kışında pişirirsiniz...:) Burdada kuru patlıcan dolması var antep usulü ...
Kuru patlıcan ve biberden yapılan bu pratik yemek tarifi, tüm dolma yemekleri sevenlerin gözdesi olacaktır.Görüntüsü zaten harika eminimki tadıda süper olacaktır...

1606259638893.png

Malzemeler:

8 dolmalık kuru patlıcan
8 dolmalık kuru biber
250 gr kıyma
1 soğan
2 diş sarımsak
1 çay bardağı pilavlık bulgur
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
1 yemek kaşığı nar ekşisi
2 yemek kaşığı ayçiçeği yağı
Tuz
Karabiber
Kimyon

Sosu için

1 yemek kaşığı domates salçası
4 yemek kaşığı ayçiçeği yağı
Sıcak su

Hazırlanışı:

Kuru patlıcan ve biberleri 15 dakika kadar kaynatın ve sonrasında soğuk sudan geçirin.
Soğanı küçük doğrayıp kıymaya ekleyin.
Salçaları, yağı, sarımsağı, bulguru, nar ekşisini, tuzu ve baharatları ekleyip karıştırın.
Karışımı patlıcan ve biberlerin içlerine doldurun.
Ağız kısımlarını sıkıp birbirlerine yapıştırın ve tencereye dizin.
Salça, ayçiçeği yağı ve bir miktar sıcak suyu karıştırıp dolmaların üzerine gezdirin ve yumuşayıncaya kadar pişirin.
Afiyet olsun!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Of yaa kışlıklar şimdiden hazırlandı bu kırmızı biberin ben de kurusunu hazırladım kış gelse de bulgurlu değil de şöyle etli pirinçlisini yapsak bol ekşili ohh beeee :D:D @Mügü @Likapam seveniz mi kızlar :D:D

Of yaa kışlıklar şimdiden hazırlandı bu kırmızı biberin ben de kurusunu hazırladım kış gelse de bulgurlu değil de şöyle etli pirinçlisini yapsak bol ekşili ohh beeee :D:D @Mügü @Likapam seveniz mi kızlar :D:D
bende severim çünkü hep kuru patlıcan ve biber yaparım yaz kış
taze olanı sadece koca sever genelde ben ve çocukar icin yapıyorum kocaya yok ;):p

Tamam sen şimdiden konum at kalsın sonra yarın yaparsın was maz geçersin kalsın ona göre gelelim canım benim :))))

Kızlar hadi napalım biliyonuz mu yaptığımız dolmaları buraya atalım hangisi güzel olacak görelim :D:D

Geri