Burun estetiğinde en çok neye dikkat etmek gerekir

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Burun estetiğinde en çok neye dikkat etmek gerekir
Kankam burun estetiğine kafayı taktı.Bana kalsa gerek yok ama taktı bir kere. Ailesinden izin almayı da başarmış. Ben de araştırıyorum ona yardım etmek için.Burun estetiğinde en çok nelere dikkat etmek gerekir ?

Sayın misafirimiz,
Burun estetik ameliyatı ameliyatı olduktan sonra genelde 2 gün içinde ayağa kalkar durumda olursunuz.
Fakat doktorunuzun size önerecek olduğu koşmamak, yüzmemek, öne doğru eğilmemek, ağır kaldırmamak...gibi kurallara kesinlikle uymanız gerekir.
İşinize geri dönme zamanınız tamamen yüzünüzdeki şişlik ve morarmalara bağlıdır. Genel itibariyle ameliyat sonrası ilk bir haftayı evinizde uzanarak geçirmeniz sizin için daha faydalı olacaktır.

Burun estetiği ameliyatının yaz mevsiminde veya kış mevsiminde yapılmasının herhangi bir özel sebebi yoktur dileğiniz mevsimde estetik burun ameliyatı olabilirsiniz ancak dikkat etmeniz gereken nokta yaz mevsiminde estetik burun ameliyatı olmuş iseniz, dışarı çıkarken mutlaka güneş koruyucu krem kullanmalısınız veya güneşin yüzünüze direk vurmasını engelleyici şapka benzeri aksesuarlar kullanmalısınız.

Burun ameliyatını kış mevsiminde olmanız durumunda dışarı çıkarken kar ışımasından yüzünüzü korumanız gerekir. Morluklarınız en fazla 3-7 gün süreceğini düşünürsek 3-7 gün dışarı çıkmamak sanırım çok zor olmasa gerek. Burun estetiği ameliyatı sonrasında burnunuzun yeni şekli tam olarak şeklini alması 6 ay kadar sürecektir. Bu süreçte sabırlı olun.

Geri