Büyü bozdurmakta günahmıdır

Ed1993

Yeni Üye
Üye
Büyü bozdurmakta günahmıdır
Selamın Aleyküm,
Kuzenim ani bir kararla kendinden 10 yaş buyuk bir kadin ile evlenme karari aldi ve suanda nisanli. Biz şüphelendigimiz icin tanidigimiz bir hocaya sordurduk buyu yapildigini isterse bozulabilecegini soyledi bizden de bir miktar para istedi bozdurmak istiyoruz ancak eger bozulursa kuzenimin kesin ayrilacagini istemeyecegini soyledi. Vicdanen huzursuzuz bunu bozdurmali miyiz gunahi var midir

İslamiyette büyü yapan da yaptıran da çok büyük günah işler.. Ben hocanın şarlatan olduğunu düşünüyorum zaten bir işin içine para girdiği an iş ticarete dönüşüyor bence çok fazla inanmayın bu tür hocalara.. Artı kendinden 10 yaş büyük kadınla nişanlı dediniz kimbilir belkide gerçekten seviyordur yani büyü yoktur tek suçu kadının yaşça büyük olmasımı orayı anlamadım başka olumsuz özellikleri varmı orasını belirtmediğiniz için bilemiyorum ama dediğim gibi sırf erkekten yaşça büyük diye de gerçekten birbirini seven kişileri ayırmaya çalışmayın bunun vebali de büyük olur önemli olan onların anlaşıp mutlu olması;)

Yani ben bozdurmanın günah olduğunu düşünmüyorum. Zira Hz. Peygamberimiz Muhammad S.A.V Efendimizede yapılldığını ve bozulması için sahabelerden bir kaçına " şuraya gidin şunu kuyunun dibinden alın " dediğini daha önce duymuştum. Yapılmış ise sıkıntı içinde iseniz ne yapacaksınız mecburen çareler arayacaksınız.

Geri