Büyü hakkında merak edilen soru ve cevaplar

• Konbuyu başlatan İslami Yazar
  • Başlangıç tarihi
İ

İslami Yazar

Forum Okuru
Büyü hakkında merak edilen soru ve cevaplar
Büyü maddi ve manevi anlamda fayda sağlamak için yahut birine zarar vermek için, doğaüstü varlıkların yardımıyla, yapılan işlemdir. Dinimiz İslam büyü yapmayı haram kılmış ve büyü yapmayı da büyük günahlardan saymıştır.

büyü.jpg

Geçmişten günümüze kadar gelen birçok büyü çeşidi vardır. Genelde büyü saça, tırnağa, kıyafete, elbiseye, ev içindeki herhangi bir nesneye yapılır. Büyü yapmaktaki amaç karşı tarafı etki altına almak, onu zarara uğratmak, âşık etmek, ruhsal bunalımlara itmektir. Hanım kardeşlerim büyüyle ilgili hadiseleri sürekli tarafıma iletmekte ve gördüğüm kadarıyla büyünün çoğu yuvaların yıkılması, evde huzursuzluk olması, kısmetin kesilmesi gibi nedenlerle yapılmakta. Büyü zedeleri, yapılan sihrin nasıl bozulabileceğini bana danışmakta. Büyü ile alakalı bana gelen soruları burada paylaşmak istiyorum.

Büyünün belirtileri nelerdir?

Büyü yapılan kişi tıpkı bir hastalığa yakalanmış gibi belirti verir. Özellikle ruh hali çok karmaşık olur. Devamlı kişide üzüntü, korku, umutsuzluk, vesveseler olur. Kişi uykusunda kedi köpek görür, yüksek bir yerden düşme hissi, ürkütücü rüyalar, uykudan sıçramalar büyünün belirtisidir. Kişide sebepsiz ağlama, kişide yerinde duramama, sürekli bir panik hali olur. Büyü yapılan kişide en çok vesveseye rastlanılır. Kişi uzun süre banyoda kalır, abdest alırken olmadı diyerek abdesti tekrarlar. Büyü yapılan kişi rahat uyuyamaz. Sürekli sağa sola döner. Elinde kolunda uyuşmalar olur. Büyü yapılan kişide halsizlik bitkinlik bir şey yapma isteği olmaz.

Büyü yapmanın faydalı olduğu yerler var mı?

Büyü yapmak birisine zarar vermek onu etkilemek haram ve günahtır. Ancak hükümler kasta göre değişebilir. Mesela örnek verirsek sürekli ağlayan çocuklara, rızık için, karı koca kavgasından doğan huzursuzluğu kaldırmak için, içkiyi, kumarı, uyuşturucuyu bırakmak için, her türlü keder ve sıkıntıların giderilmesi için büyü yapılması caizdir.

Peygamberimize büyü yapıldığı doğru mudur?

Yahudiler peygamber efendimiz Hz Muhammedin (s.a.v) peygamberliğini ve varlığını hazmetmemişlerdir. Hz Muhammedin soyu olan kureyş kabilesi, Kâbe’nin her türlü bakımını yapar, gelen hacıları doyururdu. İslamiyetin yayılması ve müslümanlığın artmasıyla peygamber efendimiz Hz Muhammed’e Yahudiler tarafından çirkin saldırılar olmuş ve ona ölmesi için büyü yapılmıştır. Saç döküntüsüne ve bir erkek hurma tomurcuğuna yapılan büyü zervan kuyusuna atılmıştır. Peygamber efendimiz Allah’ın bahşettiği şifayla iyileşmiştir.

Büyüyü büyüyle çözmekte sakınca var mıdır?

Bir insana büyü yapılmışsa o büyü dualarla, ayetlerle çözülmelidir. Sihiri sihirle bozmaya çalışmak haramdır.

Dinimizde sihirin yeri yoktur. Yapanda yaptıranda büyük günah kazanır. Büyü içsel manevi bir derttir ve tedavisi de manevidir. Sihirden korunmanın tek ve doğru yolu Yaratana sığınmaktır. Kendisine büyü yapıldığını düşünen kişi İhlas, Felak, Nas, Ayetül kürsi ve Haşir (son 3 ayeti) surelerini avuç içlerine okuyup üflesin ve elleri ile tüm vücudunu sıvazlasın. Bu dualar görünür görünmez tüm şerlerden sihirlerden koruyacaktır. Cenabı Allah cümlemizi şeytanlaşmış insanların şerrinden korusun.

Bende büyüye inanıyorum. Bana büyü kayınvalidem tarafından çok yapıldı. Sürekli ağlama krizleri,iştahsızlık korku yaşıyordum. Kötü rüyalar görüyordum.Eşimle sebepsiz çok kavga ediyorduk. Yatağımın içine muska koymuşlardı. Çok iyi bir hocaya gidip büyüyü bozdurduk hem kendimi topladım hemde eşimle aram düzeldi. Kim insanlara zarar vermek için büyü yapıyorsa Allah cezasını versin.

Geri