Büyük Günahların Affı İçin Hangi Duayı Okumalıyız?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Büyük Günahların Affı İçin Hangi Duayı Okumalıyız?
tövbe duası, tövbe ederken okunacak dua, günahların bağışlanması için okunması gereken dua

Yüce Allah'ın yarattığı kullar olarak her insan hata yapabilir... Önemli olan hatalarından pişman olarak tövbe edip günahların affı için yaradana dua etmektir. Rabbim herkesin pişmanlık duyup girdiği günahlardan dolayı ettiği tüm tövbeleri kabul eylesin inşallah...

dua.jpg

Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur

Estağfirullâhellezîlâ ilahe illa hüvel hayyül kayyûmü ve etûbü ileyh.

Kendisinden başka hak ilah olmayan, ezeli hayatı ile dipdiri olup yarattıklarını devamlı gözetip duran Allah’tan mağfiret istiyor. O’na iltica ediyorum.diyen kimsenin günahları harpten kaçan kimse dahi olsa bağışlanır.

Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur:

Her namazın peşinden, üç defa Allah’a istiğfar ederek, Estağfirullâhellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyüme ve etûbü ileyh.

Hayy ve Kayyüm olup, kendisinden başka ilah olmayan Allah’tan mağfiretdiliyorum. diyen kimsenin günahları, harpten kaçmış dahi olsa affedilir.

Yine Berâ b. Azib r.a.den rivayet edilen bir hadiste, Rasulü Ekrem (s.a.v.) Efendimiz şöyle buyurmuştur:

Her namazın peşinden:

Estağfirullâhel azıyme ve etûbü ileyh.

Ulu Allah’tan mağfiret diler ve O’na sığınırım diyen kimsenin günahları, harpten kaçmış dahi olsa affedilir.

Geri