Buzluğa neler koyuyorsunuz kışlık hazırlıkları başlasın

• Konbuyu başlatan LaViNYaM
LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Buzluğa neler koyuyorsunuz kış hazırlıkları dondurucuya neler koyabilirim ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

KIŞ HAZIRLIKLARINDA NELER VAR?

Artık yavaş yavaş yazın sonlarına geliyoruz malum kışın her şeyin daha fazla pahalı olacağı söyleniyor. Haliyle derin donduruculara hazırlıklar başlamıştır şimdi. Mevsim şartlarına göre kimi yerler kurutmalık kimi yerler konserve kaynatırken kimileri de derin dondurucuları doldurmakla meşgul. Kışlık için hazırlanan tarhanalar, kurutmalık biberler domatesler konserveler ile kışı daha rahat geçirmek için biraz çalışmak gerekiyor. En sağlıklısının aslında güneşte kurutmak olduğunu düşünüyorum ama imkanı olmayanlar da derin dondurucularla işini halledebilir benim gibi. Her yıl konserve yapmaya da özen gösteririm ben. Kışın fiyatların uçmasıyla derin dondurucudakiler inanın nasıl güzel geliyor insana anlatamam. Peki buzluğa neler koyabiliriz bu yazımızda sizden de gelen yorumlarla kışlık hazırlık yapmak isteyen hanımlara destek olabilir fikir verebilirsiniz.

buzluga-neler-konur-jpg.86641 Buzluğa neler koyuyorsunuz kışlık hazırlıkları başlasın Melekler Mekanı Forum

DONDURUCUYA NELER KOYABİLİRİZ?

Özellikle çalışan kadınların bilhassa yapması gereken kış hazırlığı sizin kışın kurtarıcınız olacaktır. Aslında her şey atılabilir derin dondurucunuz büyük ise. Çalışan kadınlar özellikle işten eve geldiklerinde yemek hazırlığına girişirler hele o soğan doğraması zor gelmez mi bakın hanımlar soğanı bile yemeklik doğrayıp poşetlere koyup atabilirsiniz. Yazlık şuan bulunan meyve sebze ne bulursanız atabilirsiniz. Dolmalık biberler domatesler kışın çok pahalı ve tadı da hiç güzel olmuyor. Haliyle ben bolca patlıcan dolmalık biber ve domates atarım derin dondurucuya. Domatesleri ayrıca konserve de yapabilirsiniz. Domatesleri buzluğa atmak için iyice yıkayıp hatta ben yıkama suyuna biraz da sirke atıyorum kabuklarını doğrayıp küçük küçük yemeklik doğrayıp poşetlere kullanacağım kadarını atıyorum. Yine dolmalık biberleri kızartmadan çiğ şekilde tepelerini çıkarıp posetleyip poşetin havasını da alıp bağlıyorum. Özellikle dolmalık biber kışın dolma yapacağım zaman çok lezzetli dolması oluyor ilk gün ki tazeliğinde ama püf noktası var buzları çözülmeden hemen doldurup pişirmeye bırakmalısınız çözülünce tadı bozuluyor. Patlıcanları hem karnıyarıklık hem közleyip doğrayıp atıyorum. Karnıyarıklık olanı kesinlikle kızartmıyorum yıkayıp fırına atıyorum yumuşayınca poşetlere yerleştiriyorum. Közlemiş de ailecek sevdiğimiz için fırına verip közletiyorum kabuklarını soyup doğrayıp atıyorum poşetlere.

derin-dondurucuda-meyve-saklama-jpg.86642 Buzluğa neler koyuyorsunuz kışlık hazırlıkları başlasın Melekler Mekanı Forum

KIŞIN KURTARICIMIZ DERİN DONDURUCULAR

Hanımlar siz de hazırlıklara başladıysanız buzluğunuza neler koyuyorsunuz bizimle paylaşabilirsiniz. Yine vişne zamanında vişneleri komposto yapmak için koyabilirsiniz. Ben diğer meyveleri de koyuyorum en azından ikizlerim olduğu için 6 aya varmadan meyveleri bitiriyoruz sağlıklı ve mevsim meyvelerinin suyunu yapıp içiriyorum kızlara. Hatta pastalarınızın üzerine süslemek için frambuaz üzüm böğürtlen gibi meyveleri de dondurabilirsiniz. Taze fasulye bamya bezelye benim buzluğa koyduğum diğer sebzelerden. Sarmanızı sarıp mantınızı yapıp da buzluğa atabilirsiniz zor zamanlarda süper kurtarıcı oluyor. Yazımızın hemen sonundaki linkten dondurucuda sebzeler nasıl saklanır izleyebilirsiniz. Bu arada derin dondurucu alacaklara derin dondurucu alırken nelere dikkat edilir yazımızı okumanızı tavsiye ediyorum.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Kış mevsiminde tüketmek için dondurucuya domates, közlenmiş biber, közlenmiş patlıcan , rendelenmiş salatalık stokladım. Yeşil fasulyede stoklayacağım. Dolmalık biber ve patlıcan kurutmalık. Bamyada kurutmalık dondurucuda tadını sevmiyorum.

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Ben tazecik barbunyaları hazırlıyorum ve kış için hazırlık yaparak buzluğa onları koyuyorum en çok onu seviyoruz ailecek :)

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Şimdi yeni gelinsin muhtemelen ya da işe yaramaz :) Anneden bekle bekle sonra bir gün kendin yapacaksın bence erkenden başla bak bu kadar hemcinsin var burada sor ki öğren hep anne hep anne nereye kadar :D:D

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
SadmiN' Alıntı:
Şimdi yeni gelinsin muhtemelen ya da işe yaramaz :) Anneden bekle bekle sonra bir gün kendin yapacaksın bence erkenden başla bak bu kadar hemcinsin var burada sor ki öğren hep anne hep anne nereye kadar :D:D
yani anne olmayınca mecburen iş başa düşüyor yeni gelin olmaya ne var ki her yerde tarif var artık hahaha hahaha