Çam kozalağının faydaları

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Çam kozalağının faydaları
çam kozalağı çam kozalağının faydaları kozalağı reçeli kozalak reçeli faydaları
çam kozalağı, faydaları, tatlısı, reçeli,

Reçeli ve tatlısı da oluyor çam kozalağının ama ben onu bilmiyorum işte :D:D Çam kozalağını vernikler ve cam kaseler içersinde, dekorasyona şıklık katmasını sağlıyorum :D:D Yani bunu biliyor ve yapıyorumda :) Peki ya faydaları, işte onuda bilmiyorum, benim gibi bilmeyenler; buyrun öğrenelim:)

84da0259c248bd.jpg

Çam kozalağı, çok az bir kesim tarafından bilinen bir şifalı bitkidir. Özellikle solunum yolu hastalıkları için çok önemli bir tedavi edici bitkisel formül olarak gerek eczacılıkta gerekse bitkisel tıp alanında kullanılmaktadır.

ÇAM KOZALAĞI SUYU FAYDALARI

Çam ağaçlarının kozalaklarının, su buharı distilasyonu ile, damıtılmış çam kozalak suyu elde edilmektedir, içeriği pinen ağırlıklıdır. Özellikle nefes darlığı, akciğer rahatsızlıkları, verem, astım, bronşite karşı başarılı bir doğal üründür.

ÇAM KOZALAĞI FAYDALARI

Astım, öksürük, bronşit, GRİP nezle ve balgama karşı 5 adet yeşil çam kozalağı doğranıp üzerine su konur. 24 saat bekletilir, yarım saat kaynatılır. Şeker veya balla tatlandırılır, elde edilen maviden günde 3 çay kaşığı içilir. Veya 1 bardak suya, 4-6 gr ufalanmış taze kozalak konur, 10 dk kaynatılır, tatlandırılır, günde 1 bardak içilir.

Veya taze kozalak suya konulur, 1 gece bekletilip içilir.

Astım ve bronşitte 4 kilo suya, 20 adet kozalak parçalanıp konur, üzerine 1-1,5 kilo limonun suyu sıkılır, 1 kilo kalıncaya kadar kaynatılır, sabahları aç karna 1 çay bardağı içilir.

bende bir kaç kişiden duydum çam kozalağının faydalarını . Geçenlerde instagramda reçelini gördüm çok şaşırdım. Tadını merak ediyorum . Mutlaka temin edip tadına bakıcam. Faydalarını öğrendikten sonra çam kozalağını tüketmek için sayısız nedenim oluştu. Annem astım hastası onada mutlaka tavsiye edeceğim. Bende sigara içiyorum ciğerlerim için de faydası olacağı kanaatindeyim.

Geri