Cildinize faydası olacak öneriler

Uzman SühaN

Administrator
Cildinize faydası olacak öneriler
Çoğu kadın gibi, muhtemelen sabahları yüzünüzü yıkayıp sabahın zorunlu nemlendiricileri ni uyguladıktan sonra, makyaj yapıyorsunuzdur. Gece uyumadan makyajınızı da sadece makyaj temizleyici ile muhtemelen çıkarıyorsunuz dur. Ancak yaptığınız tek şey buysa, gün boyunca güzellik potansiyelinizi artırmak için pek çok fırsat kaçırıyorsunuz demektir. Telaşlı yaşam tarzlarına sahip kadınlar için cilt bakım önerilerini bu makalemizde bir araya getirdik.

cilt bakımı.jpg

Erkekler veya kadınlar olsun, genç veya yaşlı, herkes parlak, kusursuz bir cilde sahip olmak istiyor. Sağlıklı cilt, kişinin genel güzelliğine zarafet katar ve sağlıklı olduğunu gösterir.Yaşın ilerlemesi ile birlikte deride orijinal esnekliği ve yumuşaklığı kaybedilir. Renk bozulması, ince çizgiler, yaşlanma noktaları, sarkık ciltler ve kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlar, cildiniz donuk ve cansız gibi görünür.Kirlilik, uygun olmayan cilt bakımı rutini, güneşin zararlı ultraviyole (UV) ışınlarına maruz kalması, sağlıksız diyet, dehidrasyon, stres, sigara içme, aşırı alkol tüketimi ve yetersiz uyku gibi zayıf cilt kalitesinin diğer birçok nedeni vardır. Dahası, sağlık sorunları cildinizin sağlık ve kalitesini önemli ölçüde düşürebilir.Bununla birlikte, bazı basit yaşam tarzı değişiklikleri ve kolay takip edilebilen ev ilaçları ile cildinizi canlandırabilirsiniz.

Doğru cilt bakımı şansa bırakılacak bir şey değildir. Günlük dikkat ve bakım gerektirir. Bir rutin gerektirir. Ve evet, bu bir sürüklenme gibi görünebilir, ancak sonuçlar her yaşta genç görünümlü canlı cilt olabilir. Birazdan okuyacağınız bilgiler herkesin güzellik rutinde olması gereken temel uygulamaları gösterir.Bu uygulamaları düzenli yaparsanız sağlıklı ve genç görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bol su için !

Su cildiniz için harikalar yaratıyor. Cildi nemli ve sağlıklı tutar . Bu nedenle, sabah erkenden güzellik rutinine başlayın, sabah kahvaltısın dan önce mutlaka güne 1 bardak suyla başlayın..

Sabah mutlaka yüzünüzü yıkayın !

Sabahları düşük kaliteli bir yüz temizleyicisi kullanmak yerine yüzünüzü ılık su ile durulamayı düşünün. Aslında, yüz temizleyicilerinin aşırı kullanımı cildinizi kurutabilir ve bu da yağda daha fazla üretim yapmanıza neden olabilir . Vücudumuz sürekli yeni cilt hücreleri üretir. Dışarı çıkmadan önce cildinize mutlaka koruyucu süürün. Bu güneşin olası zararlı etkilerin den cildinizi koruyacaktır.

Cildinizi nemlendirin !

Yaşınız ve cilt türünüz ne olursa olsun, cildinizin sağlıklı görünmesi ve sağlıklı olması için neme ihtiyacı vardır. Bu nedenle cildinize uygun bir nemlendirici seçin ve uygulayın. Akne veya yağlı cilde karşı mücadele ediyorsanız, hafif ve yağsız bir nemlendirici seçin.

Mutlaka güneş koruyucu kullanın !

Gündüz rutin kontrol listesinde güneş kremi daima bir sonraki adım olmalı. Evet, nemlendiriciniz güneş kremi içerebilir ancak bağımsız bir güneş kremi uygulamak iyi bir fikirdir.Ayrıca, tercih ettiğiniz güneş koruyucu SPF si 30 veya daha fazla olduğundan emin olun.

Yatmadan önce yüzünüzü yıkayın !

Yatmadan önce cildinizi tahriş etmeyen bir sabunla yıkayın. Bebek sabunu inanınki harika bir cilt temizleyicisidir. Gün içinde tıkanan gözeneklerinizi temizlemenin bir diğer yolu bebek sabunu ve yüz fırçası ile cildinizi temizlemektir. Güzellik rutininizin bu bölümünde boynunuzu ve göğsünüzü ihmal etmemek de önemlidir. Boynunuzun ve göğsünüzün derisi, tıpkı yüzünüzdeki gibi makyaj, ter ve güneşe tepki verir. Derinlemesine bir temizlik için bu bölümlerin temizliğini mutlaka sağlayın..

Cilde mutlaka maske yapın !

Haftada bir kez veya ayda iki kere olsun, gözeneklerinizin açılmasını ve daha derin tıkanıklığı kaldırmak için düzenli derinlemesine temizleme maskesi kullanmak çok önemlidir.

Besinlerle gelen cilt güzelliği

Limon Suyu

Limon suyu, yaşlanma noktalarını ve yaşlanma belirtilerini azaltarak cildi gençleştirmeye yardımcı olur. Limondaki C vitamini, cildi serbest radikal hasarına karşı koruyan güçlü bir antioksidandır. Ayrıca, ağartıcı özellikleri cildinizin genel görünümünü geliştirmenize yardımcı olur.

Papaya

Papaya, A, C ve E vitamini bakımından zengindir ve gençleştirici cilde yardımcı antioksidan özelliklere sahiptir. Cildin yumuşak, pürüzsüz ve nemli kalmasına yardımcı olur.

Muz

Muz, nemlendirme özelliklerinden dolayı cildi gençleştirmek, özellikle de kuru cilt için mükemmeldir. Ayrıca kırışıklıklara, ince çizgilerin ve diğer yaşlanma belirtilerinin önlenmesine yardımcı olur .

Yoğurt

Yoğurt cildinize son derece faydalıdır. Yoğurtta bulunan laktik asit doğal temizleyici, pul pul dökülen cildi onarır. Kaybolan ışıltısını ve cildinizin parlaklığını tekrar kazanmanıza yardımcı olabilir.

Cildi yenilemek için en iyi tedavi, kişinin cilt türüne, yaşına, güneşe maruz kalma durumuna ve genel sağlık durumuna bağlı olarak değişir. Ben sağlıklı bir yaşam tarzının önemli bir savunucusuyum: meyve, sebze, fındık, baklagil balık türünden yüksek diyet, 8-10 saatlik uyku, alkol alımını sınırlama sigaradan uzak kalma ve düzenli egzersizin cilt güzelliğinin kaynağı olduğunu düşünmekteyim. Verdiğimiz önerileri dikkate alarak cildinizin genç ve sağlıklı görünmesini sağlayabilir , yıllara meydan okuyabilirsiniz.

Cildimiz zamanla bir çok koşuldan etkilenerek canlılığını ve parlaklığını kaybedebilir. Stres, çevresel faktörler, güneş ışınları,sigara içimi,yer çekimi, yaşın ilerlemesi cildin elastisini kaybetmesine neden olabilir. Bunların yanı sıra beslenme şekliniz cildiniz üzerinde de etkilidir. Sağlıklı beslenerek ve bir takım önlemler alarak cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Cildin canlı ve güzel görünmesi için düzenli olarak su tüketin , cildinize uygun nemlendiriciler terch edin. Hafatda bir cildinize mutlaka maske yapın. Cilt tipinize uygun maskeleri kozmetik reyonlarında bulabilirsiniz. Makalemizde adım adım cilt bakımı ile ilgili bilgileri sizlerle paylaştık. Bu önerileri dikkate alıp uygulayarak cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Ben genelde cildim için doğal yöntemleri uyguluyorum. Asla krem yada kozmetik kullanmamaya çalışıyorum. Cildimi gece uyumadan bebek sabunu ve yüz fırçasıyla yıkıyorum. Daha sonra zeytin yağıyla yüzümü nemlendiriyorum masaj yapıyorum. Bol su tüketiyorum. Ayda 1 kil maskesi ve yaş maya maskesi uyguluyorum. Yaşıma göre cildim gerçekten çok sağlıklı

Kim yaşından daha genç ve güzel görünmek istemezki ? Bir takım koşullar ve yaşın ilerlemesi cilt kusurlarına yol açabilir. Zamanı tersine almak mümkün değildir. Cilt zamanla yaşlanacak ve yıpranacaktır. Ancak bir takım önlemlerle cildin yaşlanmayı geciktirebilirsiniz. Her şeyden önce doğru ve sağlıklı beslenin. Bol su için. Cildinizin temizliğine özen gösterin. Kozmetik ürünlerden kaçının. Sürekli makyaj yapmayın. C ve E vitamii açısın dan zengin besinler tüketin. Her iki vitamin cildi besler ve yaşlanmaya karşı korur. Her gün düzenli olarak 1 bardak nar suyu tüketin. Nar çok iyi bir antioksidandır. Sağlığınıza katkıda bulunmasının yanı sıra cildinizin daha güzel ve parlak görünmesini sağlar.Cildinizi doğal yöntemlerle nemlendirmeye çalışın. Makalemizde yer alan önerileri dikkate alarak cilt sağlığınıza olumlu bir şekilde katkıda bulunabilirsiniz.

Geri