cinler hakkında bilmek istedikleriniz

bana cinler gözüktü ve başımdan birsürü olaylar gecti

Konuda: cinlerin atası diye geçen bölümde yanlış bilgiye sahibsiniz cinlerin atası cann dır fakat iblis ataları değildir. Iblis de cinlerdendir fakat ataları değildir
Duyduğunuz hakkında net bilgi sahibi olmadığınız bilgiler i başkalarına aktarmamaya yanlış yönlendirmemeye çalışınız.

Çok çok güzel bir Kız kılığında görünmesinin nedeni : cinlerden bir kız ın ona aşık olduğundan dolayıdır. O aşık olduğu erkeği de kendilerine katmaya çalışmak istiyor. Bir arkadaşım da aynı sıkıntıyla karşılaşmıştı. Gece uyurken bile uyandırıyor ve götürmeye çalışıyor dedi. Ve dünyâ kadınlarından çok çok daha güzel bir kılıkta demişti.
Bir çok sevdiğimiz güvenilir bir hocaya gidip durumu anlattı birşeyler söylemiş kimseye de söylememesi hususunda tembihde bulunmuş ve öyle de yaptı kurtuldu. Ne yaptı ne okudu bilmiyorum amâ ben cin mektubunu yazıp üzerinizde taşımanızı tavsiye ederim. Faydalarına tâbii ki bakabilirsiniz.
Eğer uyuyamayan karabasan dedikleri şeyle karşılaşan varsa ve bi de odasında yada evinde herhangi yerde gece korkutucu şeyler görenler yada korkunç sesler işiten varsa
Bu cin mektubunu gece yatarken yastığının altında bulundursun. Fakat erkek olsun kadın olsun tesettüre dikkat etmenizi tavsiye ederim ve temiz olmak lâzım. Cunub olmamanızı tavsiye ederim.

Önemli not:
Vücûdda kalıcı olan her Dövme; gusle manidir

Geri