clexane 4000 kan sulandırıcı iğne kullanan var mı ?

Sanırım sizde pıhtılaşma sorunu var. Benim amcamının kızında da aynı sorun vardı. Clexan iğne kullandı . Fakat başka bir tanıdığıma doktor sadece aspirin önermişti . Belki herkese bu iğne gerekli değilidir. Demekki duruma göre farklı tedavi uygulanıyor.

Merhaba, cleksan ıgneyi 6.ayinda başlayan varmı ? Benim sol ayağım sağ ayağından çok şişiyordu damarlarima bakıldı ve damar yoğunluğu olduğu ve pihti atmaması için clexan iğne ye başlamam gerektiği söylendi ama normalde 7.aydan sonra başlamıyormuş bu igneye kalp ve damar uzmanina görünmeyi dusunuyorum

Ben 6000 olanı kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaratan ilaç değil. Sadece migdenizde sorun varsa koruyucu kullanmayı ihmal etme. Morarma ve şişlik olabilir normal yani. Bu arada sadece göbek değil üst bacak ve koldan da yapabilirsiniz.

Ben 6000 olanı kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaratan ilaç değil. Sadece migdenizde sorun varsa koruyucu kullanmayı ihmal etme. Morarma ve şişlik olabilir normal yani. Bu arada sadece göbek değil üst bacak ve koldan da yapabilirsiniz.
Bende üç gündür enox kan sulandırıcı kullanıyorum daha önce 3 düşük 1 de kürtaj oldum kan pıhtılaşması çıktı şuan 4-5 haftalık hamileyim tecrübeli anneler lütfen tecrübelerinizi bizimle paylaşın

Merhaba hanımlar:) Biri 7hafta 3 günlük diğeri 5 haftalık iki gebelik kaybım var. İkisinde de fetus oluşmadı kese olarak kaldı kanamayla düştü ve ikisinde de kürtaj oldum. Genetik testlerim sonucu PAI 4g/4g homozigot ve MTHFR A1298C heterozigot Mutant çıktı. Diğerleri normal. Bulunduğum ilde doktor alternatifim yok olan doktor sonuçları ilk gördüğünde bebe aspirini iç yeter dedi. Şuan zaten ona da randevu alamıyorum Mhrs'den nedense Fakat homozigot yani hastayım ve iğne şart internetten araştırdığım kadarıyla. Benimle aynı sonuçlara sahip olup doğum yapanlar yada yapmak üzere olanlar; nasıl tedavi gördünüz? Hangi ilaçları kullandınız? Clexan dozu neydi günde kaç defa vuruldunız vb bilgileri lütfeeenn paylaşın lütfen En azından genel bir bilgim olsun:grouphug:
Slm

selam arkadaşlar...bendede kan pıhtılaşma sorunu var..2 düşük yaptım..benm asıl merak ettiğim doğum nasıl oluyo...kan sulandırıcılar sorun teşkil edermi doğum sırasında??? allah hepimize yardım etsin ve sabır versin...çok zor bi durum..
Annenin doğum sırasında kan kaybından ölme riskide var

Bende 2 bebeğimi kaybettim şimdi gene hamileyim doktor bana clexane iğne yazdı onu kullanıyorum her gün karnıma vuruyorum çok fazla morardı bide yarın bebeğim için dua edin lütfen doktora gitmem kalp atışı için

merhaba bende 6 haftalık hamıleyım ve gecen haftadan berı bu ilacı kullanıyorum benımde ılk bebegım 7.haftanın sonunda düştü.yapılan testler sonucunda bende leıden V mutasyonu oldugu ortaya çıktı.pıhtılaşmayla ılgılı bır durum ve bu kalıtsal.okuduğum kadarıyla iğne konusunda herkesın şıkayetı aynı benımde karnım mosmor:) saglık ocagından yardım almak lazım sanırım iğneyı çok yavas enjekte etmek lazım.neyse bebegımın sağlıklı doğsunda ben razıyım..
Son gebeliğinizde kan tahlilinde hcg oranı kaç çıkmıştı

Arkadaşlar selamlar ben 6 haftalık hamileyim Clexane iğne yazdı nedir bu ne işe yarar kullanmasam olmaz mı iğneden korkuyorum bana yardımcı olabilir misiniz

Geri