Çocuğum tırnaklarını yiyor ne yapmalıyım yardım istiyorum

B

BURCU22

Forum Okuru
Çocuğum tırnaklarını yiyor ne yapmalıyım yardım istiyorum
ÇOCUKLARDA TIRNAK YEME NEDEN OLUR ?

Bir kızım var tırnaklarını yiyor bir süredir yapma dedikçe artık gizli gizli yapmaya başladı ne yapabilirim bu durumda neredeyse 3 aydır tırnaklarını kesmiyorum tırnaklarına baktığımda hep yenmiş şekilde neden yiyor olabilir? Çocuğumun tırnağını yemesinin önüne nasıl geçerim nasıl engellerim bana yardımcı olabilir misiniz ne yapacağımı bilemiyorum ?

çocuklarda tırnak yeme neden olur nasıl geçer.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar öncelikle geçmiş olsun. Bu durum için bir psikologtan kesinlikle destek almanızı öneriyorum geçmiş olsun tekrar.

ÇOCUKLARDA TIRNAK YEME NEDEN OLUR PSİKOLOK VE UZMAN AÇIKLAMASI

Videoda anlatılanları dikkatlice takip etmenizi öneriyorum.

ÇOCUKLARDA TIRNAK YEME NEDEN OLUR ?

Bir kızım var tırnaklarını yiyor bir süredir yapma dedikçe artık gizli gizli yapmaya başladı ne yapabilirim bu durumda neredeyse 3 aydır tırnaklarını kesmiyorum tırnaklarına baktığımda hep yenmiş şekilde neden yiyor olabilir? Çocuğumun tırnağını yemesinin önüne nasıl geçerim nasıl engellerim bana yardımcı olabilir misiniz ne yapacağımı bilemiyorum ?

Ekli dosyayı görüntüle 86206

çocuğun korktuğu bir şey olabilir o yaşlarda çocuklar gece karanlıktan çok korku yaşarlar. Ya da anne babanın çok baskısı kızması sonucu da bu durum yaşanabilir. Çocuğunuza ona belli etmeden bir süre eline başka uğraşlar verin elini ağzına götürmesinin önüne geçmeye çalışın eğer bu da cözüm olmuyorsa psikoloğa göstermenizde fayda var.

Geri