çocuk menülerine dikkat!

UzakMavi

UzakMavi

Yeni Üye
Üye
ABD'de yapılan araştırmaya göre fast food restoranlarındaki çocuk menülerinin en düşüğü 500 kalori. Bu miktar çocukların günlük ihtiyaçlarının üçte birine denk geliyor.
Obeziteden muzdarip ABD'de yapılan araştırma şişmanlığın daha çocukken yenen fast food menüleriyle başlayabileceğini gözler önüne serdi.
Halk Bilimsel Araşrırmaları Kurulu’nun çalışmasına göre restoran zincirlerinin neredeyse yüzde 90’ında çocukların yararına yiyecekler bulmak imkansız.
Çalışmaya göre bu restoranlardaki öğünlerde en az 500 kalori alan çocuklar aynı zamanda yağ ve tuz yükleniyor. Grubun bir yetkilisi araştırma yaptıkları restoranların neredeyse tamamında çok yüksek kalori değerlerine rastladıklarını açıkladı.
Bu konuda hamburger zincirlerine özel bir yer açan grup, bu restoran zincirlerinde yedikleri menülerle çocukların neredeyse bir günlük yemek ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde beslendiklerinin altını çizdi.
Bu da neredeyse hamburger restoranlarında çocukların bir öğünde neredeyse 1500 kalori aldığını gösteriyor

Haber Vitrini
 
necla

necla

Yeni Üye
Üye
Cevap: çocuk menülerine dikkat!

paylasim icin tesekkur edrim canim.elimden geldigince cocuklarimi uzak tutmaya calisiyorum zaten benimkilerin yemekle pek aralari olmadigi icin pek sorun yasamiyorum bu konuda
 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
D Çocuk Bakımı 0
TİTAN Çocuk Bakımı 0
mislinay Çocuk Bakımı 0
sky35 Çocuk Bakımı 0
SadmiN Çocuk Bakımı 0
UzakMavi Çocuk Bakımı 0
aSqimSin Çocuk Bakımı 1
UzakMavi Çocuk Bakımı 0

Benzer Konular


Üst