Çocuklara Özem Kısa Kolay tekerlemeler

M

Misafir

Forum Okuru
Çocuklara Özem Kısa Kolay tekerlemeler
kolay tekerlemeler en kolay tekerlemeler
kolay tekerlemeler, kısa, komik, örnekleri burada arkadaşlar.

84dc7a8d23169d.jpg

Bazı tekerlemeler vardır söylerken diliniz resmen dolanır :D Dün bunu yaşadım bende:D:D Kardeşimle tekerleme yarışına girdik ve ne yazık ki o kazandı :D Benim puanımı düşüren "Bu bahçe başka bahçe, şu bahçe başka bahçe" tekerleme oldu:D Dilim bir türlü dönmedi, akşama kadar kafaya taktım inat ettim ama malesef her seferinde bir yerinde tıkandım :D:D:D:D Şimdi ise araştırdım ve kolay tekerlemeler buldum, ee bulmuşken sizlerle de paylaşayım istedim:)

Siz bizim Çekoslavakyalılaştırdıklarımızdan mısınız yoksa Çekoslavakyalılaştıramadıklarımızdan mısınız?

Ramazanda Rizeli Rıza rümeysaya; radyo , radyoaktif , ruh , rencide , ralli , radyo , ring , rengeyiği , radyoloji , rivayet , ranzarot nedir diye sormuş?

ey dibi kara kabuğu kuru kaba kara ağaç beni gördündemi kurudun ey dibi kuru kabuğu kara kara ağaç beni görmedindemi kurudun

çatalcada topal çoban, çatal, sapan yapar, satar; niçin yapar, niçin satar çatalcada topal çoban çatal, sapan.
Çağatay'da çarmıha çakılan çarın çavuşu, çamurlu çamçağı çakıllı çayda
çalkalarken, çantasından çamaşırlarını çaldırdı...

BU KARA KANTAR KIRK KİLO KARA KATRAN TARTAR

EMİŞLE MEMİŞ MAHKEMEYE GİTMİŞ ,MAHKEMELEŞMİŞLERMİ,
MAHKEMELEŞMEMİŞLERMİ?

bir berberi berber bir berberi berbere demis,gel beraber bir berberi berberle beraber bir berberi berber dükkanı açalim demiş

Bu sıra şu sıra o sıra o sıra o sıra gelsin. (Bunu hızlı hızlı söylemeye çalışın bakim ne çıkacak Melek'ler hahaha)

Dal tartar kartal kalkar , kartal kalkar dal tartar.

Hakki, hakkiya gitmis, Hakki. hakki`dan hakkini istemis, Hakki, Hakki`nin hakkini vermeyince, Hakki`da Hakki`nin hakkindan gelmis.

Sen ne zamandan beri tekere mekere şekere mekere bir porsuksan bende o zamana kadar şekere mekere tekere mekere bir porsuğum.

Sizlerinde bildiği tekerkelemeler varsa, bizimle paylaşırsanız seviriniz Melek'ler:)

1)Al şu takatukaları takatukacıya takatukalatmaya götür,
Takatukacı takatukaları takatukalamazsa
Takatukacıdan takatukaları takatukalatmadan al da gel

2)Çatalca’da topal çoban çatal yapar, çatal satar
Bilmem parası var mı da çatal sapan yapar, satar
Bilmem parası yok mu da çatal sapan yapar, satar

3)Üç tas has hoş hoşaf
Üç tunç tas has kayısı hoşafı
Paşa tası ile
Beş has tas kayısı hoşafı

4)Hakkı hakkının hakkını yemiş.
Hakkı Hakkı'dan hakkını istemiş.
Hakkı Hakkı’ya hakkını vermeyince
Hakkı da Hakkı'nın hakkından gelmiş.

5)Değirmene girdi köpek.
Değirmenci çaldı kötek.
Hem kepek yedi köpek.
Hem kötek yedi köpek.

6)ŞEMSİ PAŞA PASAJINDA SESİ BÜZÜŞESECİLER
7)Kırk kırık küp, kırkının da kulpu kırık kara küp.A be kuru dayı ne kuru sarı darı bu darı ,a be kuru dayı.
8)Üç tas has hoşaf beş tas has hoşaf daha kaç tas has hoşaf yapar?
9) Siz bizim Çekoslavakyalılaştırdıklarımızdan mısınız yoksa Çekoslavakyalılaştıramadıklarımızdan mısınız?
10)Cüce çinici Celali Hoca gizlice marpuççular içindeki züccaciyecilere gidip içi Çince yazılı cicili bicili cam çubukları cepceğizine indirmiş.
11)Dört deryanın deresini dört dergahın derbendine devrederlerse, dört deryadan dört dert, dört
dergahtan dört dev çıkar.
12)Dal tartar kartal kalkar , kartal kalkar dal tartar.
13)ey dibi kara kabuğu kuru kaba kara ağaç beni gördündemi kurudun ey dibi kuru kabuğu kara kara ağaç beni görmedindemi kurudu
14)Bir tarlaya kemeken ekmişler.İki kürkü yırtık kel kör kirpi dadanmış.Biri kürkü yırtık erkek kel kör kirpi diğeri kürkü yırtık dişi kel kör kirpi. Kürkü yırtık erkek kel kör kirpinin kürkünü kürkü yırtık dişi kel kör kirpinin kürküne;kürkü yırtık dişi kel kör kirpinin kürkünüde kürkü yırtık erkek kel kör kirpinin kürküne eklemişler
15)Adem madene gitmiş. Adem madende badem yemiş.
Madem ki Adem madende badem yemiş, niye bize getirmemiş.
16)Al bu takatukaları takatukacıya takatukalattırmaya götür, eğer takatukaları takatukacı takatukalatmazsa takatukaları taktukacıya takatukalattırmadan getir.
17)Be birader buraya bak, başı bereli burma bıyıklı bastı bacak bayan berberiyle bizim Bedri bey birlikte bir pirinci birinci buluşta birbirine dizip Bursa pazarına indi.
18)Üstü üç taslı taç saplı üç tunç tası çaldıran mı çabuk çıldırır,
yoksa iç içe yüz ton saç kaplı çanı kaldıran mı çabuk çıldırır.
19)Ocak kıvılcımlandırıcılardan mısın,kapı gıcırdatıcılardan mısın?Ne ocak kıvılcımlandırıcılardanım, ne kapı gıcırdatıcılardanım.
20)Şu yoğurdu sarımsaklasak da mı saklasak sarımsaklamasak da mı saklasak.
21)Sizin damda var beş boz başlı beş boz ördek, bizim damda var beş boz başlı beş boz ördek. Sizin damdaki beş boz başlı beş boz ördek; bizim damdaki beş boz başlı beş boz ördeğe: "Siz de bizim gibi beş boz başlı beş boz ördeksiniz." demiş.
22)Penceredeki tekir kedi tenceredeki eti yedi.
23) İşlek işlemeci,işlemeli işleri işlikte işleyerek işletmeciye işyerinde izletti.
24)Pireli peyniri, perhizli pireler teperlerse, pireli peynirler de pır pır pervaz ederler.
25)Çaçaron çaçabalığı çalçene çingene çalıkuşunun çatur çutur çatmasından çok çekindi.

26)Kara kızın kısa kayışını kasışına kızmayışına şaşmamışsın da, kuru kazın kızışıp kayısı kazışına şaşmış kalmışsın.
27)Uykucu Ülkü, ucu tüllü üç örtüyü ütüyle ütüleyip de mi üstüne örtünmeli, üç örtünün ucunu tülleyip ütüleyip de mi üstüne örtünmeli?
28)BU KARA KANTAR KIRK KİLO KARA KATRAN TARTAR

çok güzel
bende bir söylüyüm

gel bana oynuya oynuya sevdiğini al boynuna :* :)

Adem madene inmiş,adem madende badem yemiş,mademki adem madenede badem yemiş, niye bize söylememiş.

SÜPER YA BEN ŞUNU EZBERLEDİM
HAKKI HAKKININ HAKKINI YEMİŞ
HAKKI HAKKININ HAKKINIİSTEMİŞ
HAKKI HAKKININ HAKKINI VERMEYİNCE
HAKKI HAKKININ HAKKINDAN GELMİŞ

1)Bu yoğurdu sarımsaklasakdamı saklasak sarımsaklamasakdamı saklasak
2)Bu köşe yaz köşesi şu köşe kış köşesi ortadaki su şişesi

Geri