Çocuklardaki kansızlık için doğal içecek tarifi

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Çocuklardaki kansızlık için doğal içecek tarifi
Kansızlık için bitkisel çözümler ile sizlerleyiz. Öncelikle kansızlık neden olur isimli konumuza göz atarak kansızlık ve demir eksikliği hakkın da daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Sizlere kansızlık sorunu yaşayan çocuklar için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz mucize bir içecekten bahsetmek istiyorum. Her evde kolaylıkla bulanabilen malzemeler ile elde edilen ve kansızlığa oldukça iyi gelen doğal karışımımızın malzemeleri ve tarifi şöyle;

images.JPG

Gerekli olan malzemelerimiz:

*Bir tatlı kaşığı bal
*Bir adet elmanın suyu
*Bir adet limonun suyu

Öncelikle limon ve elmanın suyunu birbiri ile karıştırın. Karıştırdığınız elma ve limon suyu karışımına bir tatlı kaşığı balı ilave ederek tekrar karıştırın. Hazırlanan bu içeceği gönül rahatlığı ile çocuğunuza içirebilirsiniz. Eğer sizde kansızlık problemi yaşıyorsanız bu karışımı sizde içebilirsiniz.

Bu konular da ilginizi çekebilir;

kansızlık için bitkisel çözümler

kansızlık için neler yemek lazım

Çocuklarda kansızlık sıklıkla görülen bir problem. Anemisi olan çocuklarda ayrıca demir eksikliği de olucaktır. Sunduğunuz içeceğe alternatif olarak buğday çimi suyu öneriyorum. Buğday çimi suyunu elma ve havuç suyu ilave ederek çocukların seveceği bir içecek yapmak mümkün. Elma içerdiği vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla doludur. Havuç, muhteşem bir A vitamini kaynağıdır. K vitamini karaciğer ve kemik sağlığı için çok faydalıdır. Çocukların sağlıklı kemik gelişimine yardımcı olur.Buğday çimi ise tam bir aminoasit kaynağıdır. Anemi kaynaklı demir eksikliğine bu muteşem üçlü iyi gelmektedir.

benim kızımda da kansızlık var pekmez içiriyorum doğal olmasına dikkat ediyorum pekmezin ama verdiğiniz bu tarifide mutlaka denicem yaz ayında bile denize havuza girse dudakları mosmor oluyor titriyor bide oldukça sinirli demir eksikliğine bağlıyorum ben herkes pekmez içir deyince bende öyle yapıyorum bazen itiraz etmeden içsede bazende inat ediyor içmek istemiyor ama pekmeze devam diyorum ben...

Geri