Çocuklarınıza lütfen çok fazla TV İzletmeyin !

SoNGüL.

Aktif Üye
Üye
Çocuklarınıza lütfen çok fazla TV İzletmeyin !
Televizyon, çocuklarda;

* Zeka geriliğine sebep oluyor,
* Eleştirel düşünceyi engelliyor,
* Donuk çocuk sendromuna sebep oluyor,
* Otizme sebep olabiliyor,
* Gelişmekte olan beyin hücrelerinin kapasitesini daraltıyor,
* Dikkat dağınıklığı ve dikkat eksikliğine sebep oluyor,
* Ahlaksızlığı normalleştiriyor,
* Bencilleştiriyor,
* Sosyal bağları koparıyor ve zayıflatıyor,
* Kabalaştırıyor,
* Gerçek dünyadan koparıyor..

gerçektende çok doğruu tv ve bilgisayar çocukalrı çok etkiliyo aman aman mümkün olduğunca az izlesinler sokakta oynayan çocuk kalmadı büyük şehirlerde hepsi tv bilgisayar bağımlısı olmuş oysa bizim çocukluğumuz öylemiydi sokaktan eve gelmezdikk te akşama kadar annemi bizi çağırana kadar :D:D

gerçektende çok doğruu tv ve bilgisayar çocukalrı çok etkiliyo aman aman mümkün olduğunca az izlesinler sokakta oynayan çocuk kalmadı büyük şehirlerde hepsi tv bilgisayar bağımlısı olmuş oysa bizim çocukluğumuz öylemiydi sokaktan eve gelmezdikk te akşama kadar annemi bizi çağırana kadar :D:D
aynen cemoşum sokakta oynamak eğlenceydi bize ama şimdiler 2 3 yaşlarında bilgisayarla oynuyor.

tabi arada çocuk tv de izler ama bence izlerkende bi büyük yanında olması gerekir daha az sakıncalı şeyleri izlediğinden emin olur.en basiti arkadaşımın çocuğu pepeyi izlerken o yemek yapıyomuş bikaç gün sonra çocukta süreklı küsme ve kızma hareketleri başlamış farkediyolar ama sadece pepeyi izliyo onada arada bakıyolar faydalı zararlı bişey yok diyolar. bigün arkadaşın baştan sona izliyo bakıyoki öğreticiliğide varken pepe arada küsüyo sinirli hareketler yapıyor.çok dikkatli olmak gerekiyo bu konuda çocuk kaşla göz arasından ne izlediği bellı olmaz.

songülüm çok güzel bir paylaşım ellerine sağlık......ben pek tv sevmiyorum biriki dizi hariç izlemem....internetide sevmezdim ama burası istisna:D:D çocuğuma eğitici şeyler izleteceğim ve bol bol sohbet edeceğim edeceğiz....kesinlikle katılıyorum tv ve internet çocukları sosyal hayattan soğutuyor bağımlılık yapıyor küçük yaşta...burada anne babaya iş düşüyor çocuğa gerekli kısıtlamayı koymalı ve çocuğu doğru yetiştirmeli bu hayatta ne ekersen onu biçersin....

aynı şekilde bende cemoşa katılıyorum benimde kızım var günde 2 saat izletiyorum :)

Geri