Çok kolay yemek tarifleri (Zuzu Mutfakta )

zuzu44

Üye
Üye
Çok kolay yemek tarifleri (Zuzu Mutfakta )
308545_458912634184228_1424537497_n.jpg

ZUZU'NUN MUTFAĞINA
HOŞGELDİNİZ

Not: Kendi çapımda yağtığım ufak tefek mamaları paylaşmak istedim sizinle umarım beğenirsiniz...

Köri soslu Tavuk
Malzemeler:

2 adet tavuk göğsü
bir tane kırmızı biber
bir tane kuru soğan...
3 diş sarımsak
kimyon,karabiber,tuz
2 tatlı kaşığı köri
1 çay bardağı krema
bir miktar mantar
isterseniz arpacık soğanda koyabilirsiniz ben koydum

Yapılışı:

ilk önce tavaya sıvı yağ koyun sonra soğanları doğrayın minik minik, sonra sarımsağı biberi bir güzel kavurun.. tavukları koyun karıştırın, kavurun. kimyon karabiber ve tuz koyun. biraz kavrulduktan sonra mantarları koyun (konserve kullanabilirsiniz) sonra 2 tatlı kaşığı köri koyun, kremayı ekleyin. karıştırın 1 dk sonra altını kapatabilirsiniz hazır ve nazırdır:)afiyet olsun...

FIRINDA KIYMALI KABAK DOLMASI

Malzemeler:
isteğe göre kabak sayısını fazlalaştırabilirsiniz ben 5 tane kabaktan yaptım.
250 gr köftelik kıyma
2 tane kuru soğan
göz kararı kimyon,karabiber,tuz,pul biber,maydonoz
benim evde daha önce mantarım olduğu için değerlendirdim konserve mantar 15 tane falandı ...
1 tane kırmızı çarliston

yapılışı:
kabakları ilk önce bıçak yardımıyla benek yaptım sonra baş kısmında kestim kapak yapmak için daha sonra içini oydum ama içini atmadım
değerlendirdim mücver yaptım:) sonra kıyma harcını hazırlamak içinde biraz sıvıyağ sonra kuru soğanları doğradım ve kavurdum daha sonra kıymayı koydum ve iyice kavurdum ve baharatlarını koydum biber mantar maydonoz ekledim bir güzel kavurdum ve kıyma harcını mini kabaklarımın içine doldurdum ve kiremit tepsime yerleştirdim normal tepside olabilir borcamda...ve üzerlerine bir dilim kaşar peyniri koydum ve kabak kapaklarını kapattım:) biraz salçalı su yapıp tepsinin içine döktüm ve fırına koydum...hepsi bu kadar harika oldu tadı tavsiye ederim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bamya Kızartması

Malzemeler:
benim malzemler biraz göz kararı oluyo
Kisi sayiniza yada goz karari belirleyeceginiz miktarda bamya
Kizartmak icin sivi yag
Yogurt...
Kirmizi pul biber
Bir miktar daha sivi yag (Biberle birlikte kullanim icin)

Yapilisi:

Bamyalari yikayip ust kisimlarini bicak yardimiyla temizledikten sonra tavaya sivi yaginizi dokerek kizmasini bekleyin. Kizan yaglarin icerisine bamyalari yerlestirin ve on arka cevirerek kizarmasini bekleyin
Kizaran bamyalari servis tabagina alin ve uzerine yogurdu dokerek karistirin
Diger sivi yagi tavaya koyup icine pul biberi ekleyin ve kizdirin. Kizan yagi yogurdun uzerine dokerek servis yap

Ev Yapımı Tavuk Döner

ben denemek için malzemeyi az tuttum

Malzemeler: 4 adet tavuk göğsü
salça,tuz,yoğurt,karabiber ...
isteğe göre kekik maydonazda koydum azıcık denemek için.

Yapılışı:Tavuk gögüslerini kasaba incelttirdim sonra streç filime enine koydum üzerine saçla,tuz,karabiber,kekik ve maydonozu karıştırıp tavuk gögüslerinin üzerine sürdüm ve rula şekli sarıp buzluğa koydum 3-4 saat bekletin ama ben bir gün önceden yapmıştım bir gün beklemiş oldu sonra buzluktan çıkartıp ince ince kesip teflon tavaya koyup kızarttım biraz sıvıyap koyun tavaya .....afiyet olsun....

TEL ŞEHRİYELİ TAVUK SALATASI

malzemeler : kızlar ölçü veremicem göz kararı yaptım
tavuk göğsü,yoğurt ,göbek,mayonez,mısır,bezelye,dereotu, tel şehriye
,

yapılışı:tavuk göğsünü haşlayın haşlandıktan sonra didikleyin elde daha sonra mayonezle yoğurdu karştırın tavukları içine koyun, sonra doğradığınız göbekleri,bezelyeyi,mısırı,dereotunu daha sonrada haşlanmış şehriyeyi koyun ve karıştırın.....afiyet olsun.

not: Tel şehriyeyi yanmaz tavada biraz kavurun sonra bir çay bardağı su dökün altını kısın demlensin...

kızlar bunun adına bişiy diyemicem komşuda yemiştim çok hoşuma gitmişti herhalde çerkez tavuğuna benziyo ya da o bilmiyorum siz karar verin ama ben bunu sık sık yaparım çok seviyorum....

Mini Pizzalar

Tos ekmeğine biraz yağ ve salça sürüp üzerine kaşar rendesi ve istediğiniz malzemeyi koyup fırına koyabilirsiniz...

not: salça,biraz sıvıyağ nane ve kekik karıştırın tost ekmeğine sürün...

Patates Dolmam

benim meşhur her zaman listemin 1 numarası patates dolmam

malzemeler: kıyma dilediğiniz kadar
isteğe göre patates
biraz kaşar peynir
biraz salça...
sivri biber
arpacık soğan
kırmızı biber çarliston
kurusoğan 2 tane,maydonoz,karabiber ,kimyon,tuz,birazcık sıvıyağ

patatesleri soyun ortadan kesin normal dolma gidi oyun içini ve kızartın tavada sonra içini kıyma harcıyla doldurun salçalı su yapıp üzerine döküp fırına verin kızlar

Geri