Çok üzgün ve kırgınım

Mal Kabul Memuru

Yeni Üye
Üye
Çok üzgün ve kırgınım
Bugün uzun bir aradan sonra annemler geldi diye sevinmiştim (aynı şehirdeyiz)öğlen saat 1 de geldiler 4 te annem ve kızkardeşim alışveriş için çıktılar yeğenim ve küçük kız kardeşim i bana bırakıp
Alışveriş e çıktığı kardeşim evlenmek üzere şimdi oğlanı soruşturuyorlar vs
Kızkardeşim
-abla ne kadersizsin bi koltuk takımın bile yok yatak odan bile takım değil dedi
Annemde başladı bana veriştirmeye eşimin borçları var o yüzden işe girdim geçirebilmek için
İşte kocan adam olamadı bu evde köpek bağlasan oturmaz sen nasıl salaksın ki kabulleniyon teyzenin kızları bizim gelinler kadar olamadın zamanında gelenleri beğenmedin hepsi karısını sultan gibi yaşatıyor vs vs bir yığın laf söyledi
Babama para artırıp ayakkabı almıştık olmazsa değiştirin vs de demiştim ben ayakkabıyı buğün geri getirmişler olmadı diye ne diyeceğim eşime yazık adam düşünüp almıştı
Şu anda işten çıkarıldım iki gündür işsizim ve borç batağındayız malesef

Rabbim büyüktür herşey eşya veya mal mülk demek değil ki. Her insanı n buna dig i sıkıldığı zamanlar oluyor kim ister ki boy le olsun. Ama insanın başına herşey geliyor abla bu da bizim kaderimiz.( çok zor yaşamayan bilmez.

Rabbim büyüktür herşey eşya veya mal mülk demek değil ki. Her insanı n buna dig i sıkıldığı zamanlar oluyor kim ister ki boy le olsun. Ama insanın başına herşey geliyor abla bu da bizim kaderimiz.( çok zor yaşamayan bilmez.
neden böyleler anlamıyorum yahu insan maddi destek olmazsa da manevi destek olur şu an tek kürüş paramız yok evde yiyecek kalmadı gittim çocugun kumbarasından para alıp annemler geliyor diye ögünlük bişeyler aldım ama neyse artık yoruldum bıktım gerçekten

Sevgili Es Es,

Rabbim bizleri bu dünyaya kulluk yapalım diye gönderdi. Bunun bilincinde olan kullarına da " sınanacaksınız " dedi. O, herşeyin en iyisini bilendir. Ne oldum demeyeceksin ne olacam diyeceksin. Duamdır benim, " Rabbim, bizleri evlatlarının acısıyla yananlardan eyleme " ( Amin ) derim. Bir şekilde biz kullar sınanacağız. Kardeşinizin dediğine de takmayın. Daha yaşı küçük onun. Herşey şimdi ona laylaylom evlenecek araştırma aşk ayakları yere basmıyor onun. Rabbim, kimseyi gördüğünden geriye bırakmasın. İnşallah yakın zamanda yeni bir işiniz de olur ve bu günleri unutur gidersiniz.

Selametle...

çok kırıldığını anlaya biliyorum
haklısın da
fakat şu açıdan düşün annende senin için üzüldüğünden böyle konuştuğundan eminim
anneler hiç bir zaman kızlarının kötülüğünü istemez ki sadece bazen yanlış kelimeler kullanıyor olabilir
eminim ki üzüldüğü ve elinden bir şey gelmediği için böyle konuşuyordur.
ve seninde bu konuda ne kadar hassas olduğunu algılayamamıştır.
hangimiz yanlış kelimeler kullanmıyoruz ki
sana tavsiyem her şeyin yoluna girmesi için dua et ve anne uygun bir dille bu şekilde konuşmalarından
üzüldüğünü anlatmaya çalış kardeşinle annen konuşur zaten

Ne yapacağımı bilmiyorum evde hiç para kalmadı yiyecek de bitti eşim işte mesai siz çalıştığı için ek işe de gidemiyor işte bulamadım zaten insülin direncim ve tansiyon sorunum var bugünlerde iyi değilim

Merhaba , problemleriniz zamanla aşılacak şeyler. Hepimizin hayatında maddi anlamda inişler çıkışlar olmuştur. Önemli olan problemler karşısında dimdik ayakta durmak ve çözüm üretmektir. Bir müddet problemlerinize odaklanmayın gevşemeye bakın.Kendinizi iyi hissettiğiniz zaman iş alternatifleri arayın. Umarım en kısa zaman da selamaete çıkarsınız..

Geri