Çukur son bölümün son sahnesinde çalan ceylan parçasının sözleri

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Show tv ekranlarının reyting rekoru kıran dizisi "Çukur" son bölümü ile izleyiciyi ekrana kilitlemeyi yine başardı. İdris Koçovalı, vartolu Saadettin gerçek adı ile oğlu Salih'in yanına gelerek hem onu dinledi hem de kendi anlattı. Bir oğlu olduğunu bilmediğini bilseydi ona mutlaka sahip çıkacağını anlatan İdris, Vartoluya da çukurdan gitmesini isterse bayramlarda gelip elini öpeceğini söyledi.

Fakat vartolu bu konuşmadan sonra mahalleye Medet ile gelerek eline hoparleri alarak kendisinin İdris Koçovalı'nın oğlu olduğunu herkese duyurdu ve ardından İdris babanın gözlerinin içine bakarak çukurdan asla gitmeyeceğini ve burada kalacağını açıklayacak bir nevi babasına kafa tutmuş oldu. Hani bir laf vardır ya"yılan deri değiştirir ama huy değiştirmez" vartolu yine eskisi gibi çukur da huzursuzluk yaratacak gibi duruyor ama kimbilir belkide izleyiciyi ve çukur halkını yanıltarak onların safın da yer alır ve ortak düşmanları olan beyefendiye karşı birlikte saf tutarlar.

Neyse gelelim asıl konumuza işte vartolunun bu açıklamayı yaptığı an dizinin son sahnesinin olduğu andı ve insanı derinden etkileyen bir müzik birden çalmaya başladı. Birçok kişinin merak ettiği bu şarkının sözleri ve kimin söylediği konusun da sizlere gereken bilgileri paylaşıyoruz.

cukur-jpg.83056 Çukur son bölümün son sahnesinde çalan ceylan parçasının sözleri Melekler Mekanı Forum

Ceylan isimli parçayı Sezen Aksu ve Tarkan birlikte söylüyorlar. Aslın da bu parçanın bir de hazinli bir hikayesi var. Geçtiğimiz günler de ne yazık ki genç yaşta kaybettiğimiz Yaşar Gaga, "Alakasız şarkılar" albümün de yer vermişti. Ceylan isimli parçanın sözleri ve müziği ünlü sanatçımız Sezen Aksu'ya ait..

28 Eylül 2009 tarihin de Diyarbakır Lice'nin Şenlik köyüne bağlı Hambaz mezrasın da koyunları otlatırken meydana gelen patlama da Ceylan Önkol hayatını kaybetti.

Bir nevi Ceylan Önkol'a ağıt olan parçanın sözleri ise şöyle;

tarkan-sezen-aksu-jpg.83057 Çukur son bölümün son sahnesinde çalan ceylan parçasının sözleri Melekler Mekanı Forum

‘CEYLAN’

Ah yüreğimde dört nala atlar
Atların sağrısında kanatlar
Sağ yanım boydan boya Mezopotamya
Sol yanımda Rumeli ağıtları patlar

Gözlerime astılar seni
Ceylanım kör oldum ben
Ne havan topu ne mermi
Senle vuruldum ben

Ah gözümün yaşı sel Selanik
Diyarbekir’e bir türkü selalık
Gezme ceylan bu dağlarda gezme