Pişmanlıkla ilgili kısa hikaye çok güzel meleklerim

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Pişmanlıkla ilgili kısa hikaye çok güzel meleklerim

Pişmanlıkla ilgili kısa anlamlı kıssadan hisse ve hikaye çok güzel​

cüzdan para merak pişmanlık iç huzuru ile ilgili hikaye arayanlar için küçük bir yazı var umarım sizlere yararlı olur arkadaşlarım.

Bir gün bir adam yolda yürürken yanlışlıkla bişeye basmış merak ederek bastığı şeye bakmış. Acaba neye bastım diyerek ayaklarının altına doğru baktığında bunun bir cüzdandan başka birşey olmadığını farketmiş. Gayri ihtiyarı elini ayaklarının altına doğru cüzdanına doğru uzatmış, cüzdanı yerden almış ve kendine doğru çekmiş. Gördüğü şey, ağzına kadar para dolu bir cüzdandan başka birşey değil.

Birden, acaba ben bu içi parayla dolu cüzdandaki paralar ile neler yapabilirim neler alabilirim diye düşünmeden alamamış kendisini... Soluğu aldığı mağazalardan üst baş ve bir mont almış kendine. Bir kaç saat sonra bir üstündeki monta bakmış birde adamın cüzdanına... Vicdanın sesi onu bir türlü rahat bırakmamış ve yaptığının yanlış olduğuna kanaat getirerek içi para dolu cüzdanı polise vermiş montunu iade ederek aldığı parayıda cüzdana koymuş.

Cüzdanı verdiği karakoldan kendisine telefon gelmiş ve yeniden karakola gitmiş. Cüzdanın sahibi ona teşekkür ederken " bu para ile karımı ameliyat ettirecektim sana teşekkür ediyorum " dediğinde, parayı harcadığı için pişmanlık duyarken, dah asonra yaptıklarını hatırlayarak iç huzuru bulduğunu ve ne kadar doğru bir iş yaptığını düşünmüş.

Son düzenleme:
Geri