Dalgalı Ajur Örgü Modelleri Yapılışı Örgüde Farklı Motifler Deneyelim

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Dalgalı Ajur Örgü Modelleri Yapılışı Örgüde Farklı Motifler Deneyelim
Dalgalı Ajur Örgü Modelleri Yapılışı- Dalgalı ajur nasıl yapılır? Dalgalı ajurdan yapılmış örgü modellerini yazımızda sizler için paylaşacağız. Örgüde değişik örgü motifleri desenleri arayanlara güzel bir seçenek olabilir arkadaşlarım. Ajur belki biliyorsunuzdur çok zevk alarak yapılan bir örgü tekniği. Ajura örgüde delikli artırma da denir. Keyif alarak yapılan bir örgü tekniği olan ajur çeşiti olan dalgalı ajur örneğini sizlere tanıtmak isterim. Bana kalırsa bunu da beğeni ile yapacaksınız. Battaniyelerde, kazaklarda, yeleklerde çok hoş görünen gerçekten de dalga görünümüne sahip bir örnek. Şimdi dilerseniz örneklerini hep birlikte inceleyelim. Hatta arkadaşlarım öncelikle nasıl yapıldığını şema halinde ayrıntılı inceleyelim. Gördüğünüz gibi en sonunda dalgalar nasıl oluşmuş. Dalga desenleri oluşurken aynı zamanda tabi ismini aldığı ajurlar aralarda yer alıyor. Mevsim geçişlerinde kullanabileceğiniz yeleklerinizi bebek örgülerinizi bu desenden yapabilirsiniz.

dalgali ajur modeli nasil yapilir sematik.jpg

Bu örnekte de renkli iplerden örülmüş yakın çekim bir dalgalı ajur örneği görüyorsunuz. Söylemeyi unuttum arkadaşlarım. Bu dalgalı ajurun bir ismi de karnıbahar olarak geçiyor. Benim nacizane fikrim ebruli iple bu modeli yapmamanız aşağıdaki örnekte ipler birbirine girmiş gibi görünüyor adeta. Modelin daha iyi görünmesi için tek renk yapabilirsiniz.

dalgali ahur modeline bir ornek.jpg

Bu model özellikle aşağıdaki atkı gibi uzun geniş örgülerde daha bir kendini gösteriyor. Atkının güzelliğine bakar mısınız. Dalgalı desenleri ile çok hoş görünüyor. Artık sıradan örgülerden sıkılanlar dalgalı ajuru örgülerinde deneyebilirler.

dalgali ajur orneginden atki modeli.jpg

Aşağıdaki çocuk hırkasında da yukarıda basit örgüden sonra alt kısımlarda dalgalı ajur ile değişik bir görünüm elde edilmiş. Yeni başlayanlar ilk olarak bu şekilde örgülerinde dalgalı ajura az bir yer vererek başlayabilirler. Ben örnek bulamadım ama kız çocuk eteklerine de çok yakışacağını tahmin ediyorum bu modelin.

dalgali ajur modelinden cocuk hirkasi.jpg

Bebek battaniyesine de çok yakışmış dalgalı ajur bence düşünebilirsiniz. Bebek battaniyelerinde tunus işini çok yakıştırırdım ben ama bakıyorum ki dalgalı ajur da çok oturmuş görünüyor. Tunus örgüden yapılmış bebek battaniye örnekleri için bu yazımızı tıklayarak örnekleri yakından inceleyebilirsiniz.

dalgali ajur modelinden pembe bebek battaniye modeli.jpg

Bayan yelek modelinde dalgalı ajur nasıl durmuş ama? Harika bence... Altından askılı body de çok yakışmış. Tam yaz günleri için ideal bir model diyebiliriz dalgalı ajur için.

dalgali ajurdan bayan yelek modeli.jpg

Dalgalı ajur dalgalı örgü tekniğini yeni duydum gördüm. .Örgü işiyle , uzaktan yakından alakam olmadığı için sanırım. Güzel çalışma. Emeğine sağlık lavişim ;)

Geri