Davlumbazın yağ filtresini temizlemenin pratik yolu

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Davlumbazın yağ filtresini temizlemenin pratik yolu
Davlumbaz nasıl temizlenir, davlumbazın yağ filtresi nasıl temizlenir. Yağ lekeleri nasıl temizlenir

Hemen hemen her evin mutfağın da bulunan davlumbaz yada diğer adı ile aspiratörler, mutfakda oluşan kötü kokuları ve yemekten dolayı oluşan buharı çekerek odayı temizlemeye yarar...

Ama ne yazık ki zamanla bu işlemi yaparken davlumbaz için de bulunan filtreler de yağ bağlar. Ve tabi ki birçok bayanın ortak sorunu bu filtreleri yeteri kadar temizleyememektir... Ama birazdan sizler için paylaşacağım pratik öneri ile artık davlumbaz için de bulunan yağ tutmuş ve temizlenmesi oldukça zor olan filtreyi kolaylıkla temizleyeceksiniz.

Bunun için öyle pahalı temizlik ürünü almanıza da gerek yok... Eliniz de bulunması gereken sadece karbonat ve su.. Nasıl temizleyecek diyenlerinizi duyar gibiyim inanın pırıl pırıl yapıyor filtreyi;)

14817883340.62113600.JPG

Peki bunu nasıl yapıyoruz diye soracak olursanız ;

Elimiz de olması gereken malzemeler şöyle:

Malzemeler
Kaynamış su
Karbonat

Hazırlanışı ve uygulanışı
İçine su koyduğunuz büyük ve geniş bir tencereyi ocağa alın, kaynatın. Kaynayan suyun içine 1 bardak karbonatı alın. Şöyle bir karıştırdıktan sonra davlumbazınızın yağ filtresini kaynayan karbonatlı suyun içine alın yağlar çözülene kadar bekletin. Aynı işlemi diğer yağ filtresi için de uygulayın.

İşlem bu kadar kolay!

Nasıl dediğim gibi oldukça pratik bir işlem değilmi? Ben önceleri bu yağ tutmuş filtreyi temizlemek için ne kadar çok çaba sarfederdim anlatamam yağ çözücü, cif ve tel alır bazen saatlerce bu işle uğraşır ama yine de istediğim gibi temizlenmezdi. Temizlenme zamanı geldiğin de beni resmen sıkıntı basardı.. Ama şimdi istediğim zaman kolay bir şekil de davlumbaz filtresini temizliyorum... Hadi bakalım hanımlar şimdiden sizlere de kolay gelsin;)

Valla en önemli bilgi adminim. Benim davlunbazın filitresi yüzünden mutfağım hep yağ kokuyordu. Verdiğiniz önerileri deniycem ve sonucu yazıcam

off şu ocağın üzerinde bulunan davlumbaza biriken yağların temizliği hakkaten çok zor oluyor hele bide iyice birikmiş beklemişse çıkmasıda çok zor oluyor resmen tabaka oluyor bu yöntemi en kısa zamanda denemek istiyorum oldukça kolay ve pratik gibi geldi banada

Geri