Depresyon ve panik atak olanlar aynı anda yaşayanlar ?

yasmnbora

Yeni Üye
Üye
Depresyon ve panik atak olanlar aynı anda yaşayanlar ?
kızlar aranızda depresyon ve panik atağı aynı anda yaşayan varmı ?

Selamlar Yasmnbora, aslında depresyon ve panik atak kesinlikle birbirinden ayrı şeyler. Ama ikisini aynı anda da yaşayabilirsiniz. Panik atak zaten insanın hayattan aldığı zevki diplere indiriyor dolayısı ile can sıkıntısı ile birlikte ölüm korkusu da işin içine gelince malesef depresyon da kaçılmaz oluyor. Allah, yaşayanlara yardım etsin.

Aynen öyle ben şu an yaşıyorum ikisinide hani belki burdada yaşamlar varsa en azından bi paylaşımda bulunur birbirimize derman oluruz dedim ama senden başka kimse yazmadı teşekkür ederim

Merhaba, bende uzun yıllar depresyon ve panik atak yaşadım. Tabi her iki problemin de altta yatan nedeni vardı. Yani nedensiz depresyon ve panik atak olmaz. Yaşamınızda karşılaştığınız olumsuzluklarla yüzleşmezseniz her iki problemde korkularınızla beslenir ve büyür. Ben şu an kendimi kontrol altın da tutmaya çalışıyorum. Hem ilaç desteği alıyorum hemde poztif düşünerek durumu yönetebiliyorum..Sizde neden depresyon ve panik atak gelişti ? Mesela panik atağı hangi durumlarda yaşıyorsunuz ?

Aslında bende panik atak yoktu sadece depresyon tedavisi görüyorum iyilesmistim doktorumun kontrolüyle ilaçları bıraktım 2 ay sonra falan yeniledi tekrar ilaca başlamak zorunda kaldım ve şu an hem depresyon hemde panik atak yaşıyorum ben gün icindede çok huzursuzluk yaşıyorum devamlı sıkıntı içindeyim bi sebep yokken dahi böyleyim

Selamlar,

Panik atak, ani korku ve korkunun ani bir yükselişidir. Panik ataklarınız panik bozukluk, sosyal fobi veya depresyon gibi başka bir bozukluğun bir parçası olarak ortaya çıkabilir . Panik atak belirtileri açık bir nedenden ötürü sıklıkla görülür. Genellikle semptomlar, çevrede bulunan tehlike seviyesiyle orantılı değildir. Panik atak, artan kaygı nedeniyle gerçekleşir. Herkes bir panik atak yaşayabilir. Sebep ne olursa olsun, panik ataklar tedavi edilebilir. Panik bozukluğu için yapılan bu tıbbi tedavilere ek olarak, bazı yaşam tarzı değişiklikleri, kişinin panik atak ve panik bozukluğu insidansını azaltmasına yardımcı olabilir. Tedavi edilmediği takdirde, bir panik bozukluğu bir kişinin hayatının birçok yönünü etkileyebilir.

Geri