Dershanedeki fen öğretmenime aşıktım

rainstar

Yeni Üye
Üye
Dershanedeki fen öğretmenime aşıktım
7.sınıfta ve 13 yaşındaydım.SBS için bir dershaneye yazılmıştım.Daha dershanede dersler başlamadan bir deneme sınavı olduk ve gözetmen öğretmenimiz de oydu(aşık olduğum öğretmen)25 yaşındaydı ve gayet yakışıklı bir öğretmendi.Ama o gün benim dikkatimi çekmemişti.Farketmemiştim bile.Sınav bittiğinde,optiği ona verirken benimle baya bir şakalaştı ve yanaklarımı sıkıp bana ''Hoşçakal güzel kız''dedi.Benim yanaklarım kızardı ve sınıftan çıktım.Zaten iltifat aldığımda hep kızarırım.Neyse,bu öğretmen bizim fen derslerimize girmeye başladı ve ders anlatırken gözünü benden ayırmıyordu.Mesela birşey anlatıyor,sonra da ''Öyle değil mi Yeşim''diyordu.Ben ise bu hocanın bana neden kafayı taktığını hala anlamamıştım.Birgün deftere verdiği bir ödevi kontrol ediyordu.Herkesin defterine bakıyor,imzalıyor ve geçiyordu.Sıra bana geldiğinde benim defterime şunları yazdı: Süper,Güzel kız,Bebeğim. Bunları alt alta yazdı ve en alta da ufak bir kalp çizdi.Afallamıştım ve kulaklarıma kadar kızarmıştım.Yanımdaki kız da defterde yazanları gördü ve bütün sınıfa yaydı.1 dakika içinde bütün sınıf bizim sıranın önünde toplanmıştı.Öğretmenim de zor durumdaydı.Ne yapacağını bilemiyordu.Sonunda ''Ne var bunda,hepiniz benim için öylesiniz''dedi.Ben de içimden o zaman niye sırf bana yazdın böyle birşeyi diyordum.Ve o günden sonra ona sırılsıklam aşık oldum.O da sürekli kolunu belime dolayıp''Nasılsın Yeşim''diyordu ve bana sarılıyordu.Ara sıra elini yanağıma koyup okşuyordu.Bir keresinde verdiği bir ödevi sınıfta ben ve iki kız arkadaşım yapmıştık.O da bizi tebrik etmek için tahtaya kalfırmıştı.Onlara sadece ''Tebrik ederim''derken beni sarılıp yanaklarımdan öptü ve ''Aferin,tebrik ederim Yeşimcim'' dedi. Oysaki fen derslerim kötüydü. Şimdi size soruyorum,bu öğretmen bana aşık mıydı,değil miydi?

Geri