Deste Katina'nın Aşk Falı *Bilgidir-Bakım yapılmaz*

handanca

Daimi Üye
Yönetici
Deste Katina'nın Aşk Falı *Bilgidir-Bakım yapılmaz*
aşk falı bak katinanın aşk falı katina falları katina nın
https://www.meleklermekani.com/fal-...igerleri/111410-deste-katinanin-ask-fali.html
meleklermekani111-9387.jpg

Deste ile tanışmam çok farklı oldu... Zira başka bir kitap için kittiğim kitabevinde kendimi birden kendimi deste kartlarının önünde buldum..
Geçip gitmek istiyordum ama elimi bırakamıyordum deste'den..
Uzunca bekledim ve aldım..
Onunla tanışmam için çok düşünmüştüm. Ama değdi buna...

Şimdi gelelim bu Deste Hikayesine.. Okuyunca yine çok etkilendim. Hemen sizlerle paylaşıyorumm...

Uzun zaman önce,eski zamanlarda,daha yeryüzündeki sular birbirinden ayrılmamışken,üç kız kardeş yaşarmış.Astart,gerçek adı Vaal olan Valide ve Dastar.Anneleri yıldızları suları yorumlayan Assyranta’ymış.
Atart ve Valide,Assyranta’nın ilk doğan çocuklarıymış.Birinin aklı iyiliğe,diğerininki de kötülüğe çalışıyormuş.Anneleri Assyranta,günün birinde,hiç kavga etmesinler diye onların topraklarını ayırmış.
Her iki kardeş kendi payına düşen toprağı alıp,kendi yuvasını yapmış.Her ikisi de ‘Mag’ unvanını almış.Daha sonra insanlar onlara,’bilge’anlamına gelen Magisa,yani büyücü demeye başlamışlar.
Vaal,uzak adaları,Hindistan’ı ve Çin gibi büyük yerleri almış ilk önce.Oralara saraylarını9 inşa ettirmiş.Astart,Mezopotamya’yı,İran ’ı ve Rusya steplerini almış.Dastar da kara torakları alıp,sarayını Nil’in kenarında kurmuş ve oradaki insanlara Firavun’u doğurmuş.
Her birinin egemenliğini kurduğu yerlerde,tıpkı kraliyet saraylarının sembolleri gibi,birbirinden farklı amblemleri varmış.Üç kardeş,bu yerlerin dışında,annelerinden de insanların kaderlerini belirleme yetisi almışlar.Son olarak her birine bilgeliğin gücü ve büyü yapabilme yeteneği hedye olarak verilmiş.
Vaal,Çin’e girer girmez oradaki insanları korku sarmış.Öncelikle zengin olmak istiyormuş.’Herkes her gün kendi için bir tabak yemek ayırdıktan sonra,geri kalanların hepsi benim diye buyurmuş.’Köy köy,şehir şehir gezerek halktan neyi var neyi yok toplayan,keskin kılıçlı,güçlü adamlardan bir ordu kurmuş.
Dert yanıp itiraz eden olunca,geceleri kara kanatlarıyla oraya uçar,onları lanetlermiş Vaal.Zavallı insanların çocukları hastalanıp,köyleri yanmış.İtiraz edenlerin kafası kesilmiş.Herkesin korkudan kanı donmuş.Vaal en korkulu rüyaları olmuş.Güçlüsü güçsüzü herkes,kabuğuna çekilmiş.İşte o zaman,bilge Vaal anlamına gelen ‘Mag Vaal’ yerine,ona ‘Valide’ demeye ve ondan korkmaya başlamışlar.
Daha sonra,Vaal savaşlar başlatmış.Kız kardeşi Mag Astart’ın halk tarafından her geçen gün daha çok sevilen ve sayılan birisi olduğunu öğrenmiş ve bunun üzerine Ruhların Kutsal Savaş’ını başlatmış.Topraklarındaki insanlar Astart’ı seviyorlar,o da buna karşılık onlara hediyeler veriyormuş.Onlara barınmaları için ev yapmayı,toprağı işlemeyi,renklerle çalışmayı öğretmiş.Artık,Fırat’ın kenarında parlayan saraylar inşa edebiliyor,yıldızları okuyabiliyor,kendi insanları için yaratıcı yollar gösterebiliyormuş.Durumları günden güne daha da iyiye gidiyormuş.
Vaal’in değerli taşlarla işlenmiş giysisi,gökyüzüne kadar ulaşan renkli sarayındaki altın kafeslerde öten kuşları solmaya başlamış ve Vaal,halkın Mag Astart’ı seviyor olmasını çok kıskanmış.Durmadan,nehirlerin memleketinde neler olduğunu öğrenmek için oraya elçilerini gönderiyormuş.’İki Nehrin Hanımefendisi Mag Astart sağ olsun’diyerek ona haberlerini getiren elçilerine cevap vermek yerine,Vaal onların kellelerini uçuruyormuş.Erkek kıyafeti giyip keskin kılıçlar kuşanarak,büyük bir hevesle savaş oyunları oynamaya başlamış.Rakiplerinden onu yenen birisi çıkarsa,kellesi uçuruluyormuş.Sabah akşam demeden;gece gündüz durmadan savaşıyormuş.Uykusunda dahi savaşıyor,ancak bu sefer karşısındaki rakibi kız kardeşi Astart oluyormuş.Emrindeki adamlardan,Mag Vaal’i kılıçta yeneceklere zenginlik,güç ve refah vaat ediyormuş.Nefret doluymuş.Ne kadar çok nefret ediyorsa,kendini inatla o kadar çok savaş oyunlarına veriyormuş.Günün birinde ona saldırmanın bir yolunu bulana kadar,elinden geleni ardına koymamış.İşte o zaman büyücülerin savaşı başlamış.

Valide,Çin’den ayrılıp yine kendisine ait olan yaylalara gittiği zaman da,oradaki insanları birer savaşçıya dönüştürmüş.Onlara atlarla savaş naraları vermiş ve zengin olma hırsı aşılayarak,onları Batı’nın üstüne salmış.Liderleri ve sultanları doğurmaya başlamış.Astartçılara karşı savaşmaları için Vaalcileri örgütlemiş.İnsanlar,ruhlar,kan ve beyin….Hepsi kayboluyormuş.

………………………………….

Deste’deki herkes,mutlu olmuş,acı çekmiş,ağlamış,felaketler ve sıkıntılar yaşamıştır.Deste’deki her şahıs,sana anlatmak için acıyı öğrenmiştir…Yeter ki senin onu dinlemeye gücün olsun.Kartların sana istediğin her şeyi söylemesi için,sadece onların sesini dinlemen yeterli.Elinden tutup,seni geleceğe doğru yolculuğa çıkarırlar.Onlara güven.Kaybetmezsin…

Cevap: Deste Katina'nın Aşk Falı

Size bir kac kartin resmi;
https://www.meleklermekani.com/fal-...igerleri/111410-deste-katinanin-ask-fali.html

meleklermekani222-6385.png

Bu destenin açıklamasından bir bölüm sanırım hissetmek, kartlarınızı benimsemeniz önemli. Desteyi siz bıraksanızda o sizi bırakmıyor eğer gerçekten desteyi öğrenmek istiyorsanız.

Bakımı zor ama bir o kadarda güzel. Kartlardan önce hikayesini okuyun o zaman kartlar daha anlamlı gelecektir. Bu kartlar yaşanarak oluşturulmuş kartlar. 4 tane ile başlamış. Her birinin ayrı bir hikayesi var kitabında ve açıklamalarında. Resimlere çok dikkatli bakın ve detayları görün. Onları hissedin. O zaman deste size açılım yaptıracaktır yoksa desteyi okumanzı mümkün değil

meleklermekani333-8872.png

Diyelim ki durup dururken Deste size birileri tarafından hediye edildi,birden kitap raflarından dikkatinizi çekti vs türden hikayelerle bir biçimde size ulaştı.O zaman şunu düşünüyorum;Deste sizi bulmuş çünkü buna hazır olduğunuz aşikar..Bakım yapıyor musunuz bilmiyorum ama gözünüze çarptığına ve bir biçimde edindiğinize göre,sizi seçmiş demektir..:)

Son düzenleme:

bakmayı düşünen arkadaşlara bir yol benden; her gun bir karti al o karta dikkatle bak we yatarken yastiginin altina koy rüyanda onunla ilgili biseyelr goreceksin iste bole bole butunleseceksin...

slm aplacim bende 3 senedir var bu kartlar veki bana cok seyi anlatiyor ama ben anlayamiyorum nereyi nereye baglicami bilmiyorumm insallah öyretirsinnn,, veki halen bana bir fal bakmanizi bekjliyorum ,,,, sirf senin icin buraya üye oldum,,, ben yinede bir dogum günlerimisi hatirlatayim benimki 15,4,73--- esim 10,10,77---- esenkalin almanyadan sevgiler.

handanca başka yerdeki anlattığın fal için uğraştım canım ama yok olmuyor.. en iyisi senden bir iyilik beklemek... bu kartların ününü çok duymuştum... ben bekliyorum haberin olsun :)

slm aplacim bende 3 senedir var bu kartlar veki bana cok seyi anlatiyor ama ben anlayamiyorum nereyi nereye baglicami bilmiyorumm insallah öyretirsinnn,, veki halen bana bir fal bakmanizi bekjliyorum ,,,, sirf senin icin buraya üye oldum,,, ben yinede bir dogum günlerimisi hatirlatayim benimki 15,4,73--- esim 10,10,77---- esenkalin almanyadan sevgiler.

https://www.meleklermekani.com/tarot-ozel-bolumu/106125-handanca-ile-tarot-yorumlari-18.html

Bu başlık altında yazarsan değerlendiririm canım. öptüm.

handancım ben bu kartları ilk defa gördüm banada rica etsem bakabilirmisin doğum tarihimi veriliyor 17.06.1978 :)

Geri