Didim'de Denize Girilebilecek En Güzel Yerler 2014

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Didim'de Denize Girilebilecek En Güzel Yerler 2014
didimde denize girilecek yerler, didim plajları, didimde nerde denize girilir

Sevgili melekler, Türkiye'nin en güzel plajı olan Altınkum'un yer aldığı Didim'de tatilini geçirmek ve beldeyi tanımak isteyenler için, Didim'de denize girilecek yerler hakkında yazılan aşağıdaki makaleyi incelemenizi tavsiye ediyoruz..

didim.jpg

Didim plaj bakımından hem çok zengin ve hem de ilginçtir. Türkiye’nin en güzel plajı olan Altınkum buradadır. Altınkum plajları hem sığ ve hem de dalgasızdır.

Suyu bulanmaz, kumu yararlıdır. Didim Merkez Plajlarının dışında Mavişehir, siteler, Akbük kıyı plajları vardır. Burası daha güneyde olduğundan Kuşadası kıyılarından daha da sıcaktır. Burada denize girme nisan ayında başlar, ekimin sonunda biter. Bu kıyılarda Kuşadası kıyıları kadar temizdir. Kirlilik yoktur, çevre temizdir. Altınkum Plajları Türkiye ve dünyada tanınır. Kıyılarında ve denizlerinde tehlikeli canlılar yoktur.

Denize girmek isteyenler mutlaka güneş yağı sürmelidirler. Güneş yağı bulamayanlar ise bolca zeytin yağı sürsünler. Yoksa güneş feci yakar. Çünkü bu kıyılarda Antalya Kıyıları gibi fazla nem yoktur. Güneş yağı yoksa zeytin yağı sürmeyi sakın unutmayın. Sonra denize alıştıra alıştıra girin.

Birinci gün bir saat, ikinci gün iki saat ve peryodik olarak giriş satını durumunuza göre ayarlayın. Güneşin dik vurduğu saatlerde girmeyin. Güneşin yatık vurduğu saatlerde girmeyi tercih edin. Yani sabah saat on ile öğleden sonra on yedi arasında asla denize girmeyin.

Bu saatler güneş çarpması ve aşırı yanmaya neden olur. Sağlıklı bir yaşam için nasıl güneş ve deniz yararlı ise aşırı derecede girme ve kurallara uymamada o kadar tehlikelidir. Kendinize, çocuklarınıza ve yaşlılara dikkat edin.
Yazar: E. TURGUT TEKİN-gazetegerçek

Geri