dini ibadetlerini yapmayanlara,yapanlarada saygı duymayanlara itirazım var

siyahinci50

Aktif Üye
Üye
dini ibadetlerini yapmayanlara,yapanlarada saygı duymayanlara itirazım var
ahh ahh bu toplum nereye gidiyor ,neler oluyor böyle?:cry:
sevgili melekler sizlerinde bildiği gibi mübarek RAMAZAN ayındayız,dün işten gelirken gördüklerim asabımı çok bozdu.:rtfm:eşimle işten çıktım evimize gidiyorduk trafik ışıklarında durduk yolun karşısı duraktı durakta bir genç sigara içiyordu yanında da 2 _3 genç daha vardı sigara içen onlarada ikram etti onlarda alıp içmeye başladılar ,azcık ilerde su içenler ve cips yiyenler bunların hepside genç insanlar,taşı sıksalar suyunu çıkarırlar ama allahın emri ve 11 ayın sultanı ramazan orucunu tutmuyorlardı (tutmuyorlarsa neden göz önünde yiyorlar )eskiden gençlerin saygısı vardı oruçlulara karşı şimdi nerdeee?rabbim islah etsin .hem günahı bilmiyorlar hemde saygıları yok,bu toplum nasıl bir ahir zamana gidiyor RABBİM ıslah etsin...
156504e56c071e3ee7.jpg
.AMİNN

Gerçektende zaman ahhir zamanı kimsenin kimseye saygısı kalmamış.. Ve ben anladım ki artık insanlar orucu tutmamak için gerçekten cok gerekcelere sahiipler.. Yok basım agrıyo yok miğdem yok cok sıcak yok bilmem nee... Acaba atalarımız çöl sıcaklarında nasıl tutmuşlarki.. Hadi tutmuyorsun hepimiz biriz bari saygıdan ortalıkta yiyip içme...

siz orç tutuyorsnz diye biz mi susuz kalalm ama ? hem bu ülkede herks msülüman olmak zorunda mı ? izmirde hiç olmaz böyle şeylr mesela

Özellikle oruç nefsine ve iradene sahip olma işidir. İbadetle paranın kimde olduğunu Allah bilir diye bir söz vardır. Bazen hiç ummadığınız kişilerin evlerin de nasıl ibadet yapıp namaz kıldığını sadece Rabbim bilir. Bu tür şeyler bana göre Allah ile kul arasında kalmalı yapılan hayır ve ibadetler deşifre edilirse bir anlamı olmaz diye düşünüyorum.

Herkes ahiret de kendi yaptığı sevap ve günahlarla sorguya çekilecek kul kulu yargılayamaz...İnananlar olduğu kadar elbette inanmayanlarda vardır ama Kuran' da denildiği gibi"İnanmayanların vay haline"....

Geri