Diş çürümeleri nasıl önlenir ??

  • Konbuyu başlatan *Gizemli Kıs*
*Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs*

Yeni Üye
Üye
Biz kadınların en çok önem verdiklerinin arasında dişlerimiz gelir.Peki biz korkuyoruz ama önlem alıyormuyuz bir gün fırçalayıp birdaha fırçalamıyorsak ozaman dişlerimizi çürümesi an meselesi meleklerim bunlar başlamadan dikkat etmemizde yarar var :tik:

Diş çürükleri önemlilikle bizim toplumumuzda çok yaygın ve şikayet edilen bir rahatsızlıktır. Bir dişe ne yapılacaksa çürüme başlamadan önce yapılmalıdır.


Diş çürüdükten sonra dişi kurtarmak için yapılabilinecek en iyi uygulama dolgu yöntemidir ama bu yöntemde de belli bir süre sonra dolgu düşme olasılığı vardır.
Bu sebepten dolayı dişlerimiz çürümeden yapmamız gerekenler vardır. Bunlardan en önemlisi düzenli bir şekilde dişlerimizi fırçalamaktır. Düzenli bir fırçalama derken anlatılmak istenen günde 2 kez fırçalamaktır. Diş macununuz floridli olmalıdır ayrıca kullanılan diş fırçası yumuşak yapılı olmalı. En az 2 günde 1 kez diş ipi ile diş araları temizlenmelidir (kürdan vb. bir ürünle temizleme dişlere zarar verir). Bunun haricinde öğün aralarında yapılan atıştırmalardan sonra en azından ağzımızı su ile çalkalamalıyız. Yapılan beslenme de diş sağlığı açısından çok önemlidir. Sağlıklı bir beslenme ile diş sağlığınızı koruyabilirsiniz. Ayrıca aşırı tatlı tüketiminden kaçınılmalıdır. Tabi yine de dişlerde çürüme gerçekleşebilir bunun için ise ayda en az 2 kez hekimlere başvurulup erken teşhise imkan verilmelidir.
 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
M Diş Sağlığı ve Diş bakımı 5
sılam_nisa Diş Sağlığı ve Diş bakımı 0
sılam_nisa Diş Sağlığı ve Diş bakımı 0
sılam_nisa Diş Sağlığı ve Diş bakımı 0
HaYaL Diş Sağlığı ve Diş bakımı 2
ebraryksl Diş Sağlığı ve Diş bakımı 0
laetitia Diş Sağlığı ve Diş bakımı 1
Moss Diş Sağlığı ve Diş bakımı 1

Üst