dış gebelik anlaşılmamış olabilir mi?

tatlicadi90

Yeni Üye
Üye
dış gebelik anlaşılmamış olabilir mi?
merhabalar. gebelik şüphesiyle doktora gittim, ultrasonla muayene edildim. bu arada ilişkinin üzerinden 8 hafta geçti gebelik varsa 10 hatalıktır dedi doktor hesapladı, testlerde bişey çıkmıyordu adetlerimi de görüyordum zaten ama çok şiddetli göğüs ağrısı karın ağrısı ve kusma şikayetim olduğundan doktora görünmeye karar verdim. rahmime baktı temiz dedi kist bile yokmuş gebelik de yok dedi. sonra over larıma baktı ve bana da gösterdi bak burda yumurtan var dedi, ovulasyon dönemindeymişim. bana da gösterdi o yumurta dediği şeyi beyaz uzun ince bişiydi. belirtilerim hala şiddetli şekilde devam ediyor acaba doktor dış gebeliği anlamamış olabilir mi? ordaki kitle yumurta değil doş gebelik olabilir mi?

Merhaba, dış gebeliğin seyri tıpkı normal gebelik gibi olur. Tüm septomları yaşarsınız . Kolay kolay tespit edilmez . Durumu teşhis etmek için belli aralıklarla hcg testi yapılır ve değerlendirilir. Sizin düzenli mensiniz gerçekleşmiş +testleriniz negatif + usg incelemesinden geçmişsiniz gebe olmadığınız kesinleşmiş. Hekimler yumurtayla gebelik kesesini ayırt edebilir. Boşuna endişelenmeyin hamile değilsiniz..

Geri