Dış gebelikle normal gebeliği nasıl ayırd edebilirim ?

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Dış gebelikle normal gebeliği nasıl ayırd edebilirim ?
Bu sitede hamileikle ilgili çok konuyu inceledim ve sayenizde bilgi sahibi oldum. Benim çok merak ettiğim bir soru var . Dış gebelikle normal gebeliğin belirtisi nasıl oluyor ? Bu iki gebeliği nasıl ayırt edebiliriz ?

Gebeliğin ilk evrelerinde normal Gebelik ilerledikçe ektopik hamileliğin daha belirleyici semptomları gelişebilir. . Gebelik ilerledikçe dış gebeliğin daha belirleyici semptomları gelişebilir. HCG Düzeyleri : Çok hızlı yükselirler, normal gebelik süresince üç katına çıkabilirler. Belirtiler kaçırılmış dönem, kanama ve karın ağrısıdır. Bazı normal gebeliklerde vajinal kanama da görülebilir.Karın ağrısı veya hamileliğin erken döneminde kanamanız varsa bir uzman tarafından kontrol edilmesi önerilir.
Dış gebelik
Hafif vajinal kanama, Ağrı ile mide bulantısı ve kusma, Aşağı karın ağrısı, Keskin abdominal kramplar, Vücudunuzun bir tarafında ağrı, omuzda ve rektumda ağrı fallop tüpü yırtılırsa ağrı aşırı kanama ve bayılma görülebilir.

Normal gebelik:
Mide bulantısı, kusma, yorgunluk, sırt ağrısı, bacaklarda ağrı, Kabızlık, ishal..
Hamile olduğunuzu öğrenmenin tek yolu HCG testi dir. Ardından mutlaka hekim kontrolünde olunuz. Hekim hcg düzeylerini takip ederek belirtilerinizi baz alarak gebeliğiniz hakkında değerlendirme yapabilir.

Geri