Diş teli taktırmayı düşünenler buraya

bende bugün tel takdırdm arkadaşlar. ön üst iki dişim hafif çarpık diye. ama dişlerimin arasında boşluk yok ve telin iyice sıkmasından korkuyorum? acaba bu korkum yersiz mi aydınlatırsanız sevinirim

Doktor sizin diş yapınıza göre ayarlıyor dişinizde boşluk olup olmaması önemli değil benimde 3 ay oluyor taktıralı ve boşluk yok dişlerimin arasında ;)

Merhaba ben 17 yaşındayım ve üst tarafta 1 tane dişim çarpık,ben bundan rahatsız oluyorum yani görüntü açısından hoş durmuyor sizce tel taktırmama gerek var mı ? Düzelmesini istiyorumm...

mrh ben ceylan nerde taktırdın acaba diş telini bende taktırmayı düşünüyorum ama fiyatlar çok uçuk yardımcı olabilirmisin ?

diş teli takıldığında yüz anatomisinde (görünüşünde) bir değişiklik oluyormu? yanaklarımızın sarkması vs. vs. lütfen cevaplayın bi kaç gün sonra takılacak :( :(

Merhaba arkadaşlar,dün bir ağız ve diş sağlığı merkezindeki ortodonti doktoruna gittim,gitmeden önce doktor hakkında araştırma yaptım,doktorun ortodonti ile alakalı yazdığı bir çok kitap olduğunu ve aynı zamanda yine ortodonti ile ilgili birçok resim sergisi yaptığını vs.gördüm.Doktora gittim,ben yaklaşık 8 ay önce yine aynı doktora gittiğim için beni tanıyordu.O yüzden ilk önce biraz konuştuk,sonra ben dişçi koltuğuna oturdum,size de dişlerimdeki problemleri aktaracak olursam ; benim bir dişim var,bu diş iki ön dişimin sağında ve bu diş o ön dişlerin daha gerisinde,2. olarak o dişin yanındakı köpek dişim diğer köpek dişime göre daha yukarıda çıkmış ve bunun nedeni de bu köpek dişimi diğerine göre daha çabuk kaybetmem,doktor;bunlar estetik yanı takılması sizin isteğinize bağlı olan sorunlardır dedi.Ama dişlerimdeki en önemli sorun;ağzımı kapattığımda alt iki ön dişimin ve üst iki ön dişimin,aynı hizaya denk gelmemesi üst iki dişimin yaklaşık 2,5 mm sağa kaymış olması,bunun için bir dişin çekilmesi gerekiyormuş,ve bu dişin yerine yerleşmesi yaklaşık 1 yılı alacakmış,doktor istersen böyle yaparız,ama diğer türlü arzu edersen de dişini çekmeyiz ama üst iki dişindeki ve alt iki dişindeki sorun düzelmez dedi.Ama merak etme,bu sadece doktorların görebileceği bir sorundur.Yani çevrendeki arkadaşların,tanıdıkların hiçbir şekilde farketmez dedi.Bende bu 1 yılı göze almak istemediğim için dişin çekilmemesini tercih ettim.Zaten gözüme batmıyor.O yüzden gerek yok diye düşündüm.Bana iki adet tel şekli gösterdi,ben önceden araştırdığım için,biliyordum.Annemle şeffaf telin daha iyi olabileceğini düşünsekte,metal teller şeffaf tellere göre hem daha kaliteliymiş,ve süresi daha kısa sürüyormuş.O yüzden metal telde karar kıldık.Doktor bana 3 gün sonra tel takacak,o gün anlatacakmış nasıl dişlerimi fırçalayacağımı,alışma sürecini vs.Şuan tek kararsız kaldığım şey,hangi renk taktırmam gerektiği,12 yaşındayım ve gözlüklerim de var,o yüzden dalga konusu olur diye telaşlıyım ama olsun dişlerim için gerekli.Gözlüklerim mor,mor taktırmayı düşünüyorum ya da turkuazın çok açık bir rengi(turkuazın mı bilmiyorum :D )
imgres
nedense bu renge çok ısındım.Bunlar tedavi öncesi aşamalarımdı.Sizlerle tedavi aşamasını,ve tedavi sonrası aşamalarını da paylaşacağım.Renk hakkında fikir verirseniz çok sevinirim :)

arkadaşlar ben yarın ortodonti uzmanına gitcem çok heycanlıyım neler yapıyor doktor lütfen biraz bahsedin çoooook heyecanlıyım :(:(:(

arkadaşlar ben yarın ortodonti uzmanına gitcem çok heycanlıyım neler yapıyor doktor lütfen biraz bahsedin çoooook heyecanlıyım :(:(:(

Geri