Diyabetlinin İnfeksiyonlarla Savaş Yeteneğinin Azalması

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Diyabetlinin İnfeksiyonlarla Savaş Yeteneğinin Azalması
Küçük kan damarlarındaki hasar, deriye de yeterince kan gitmesini engeller. Kan şekerinin yüksek olması, vücudun
mikroplarla savaşan sistemini yavaşlatır, zayıflatır. Bu ikisi beraberce, diyabet hastalarındaki infeksiyon riskini arttırmaktadır.
İnfeksiyonlar ağızda, ayaklarda, akciğerde,mesanede, kadınlık organlarında veya deride görülebilir.Cilt ve mukozada mantar oluşumuna eğilim vardır. Bu kişilerde özellikle ayak ve kasıkta sık sık cilt infeksiyonları ve ayrıca tırnak infeksiyonları meydana gelebilir. Ağızdaki infeksiyon, dişeti hastalıklarına ve diğer diş sorunlarına neden olabilir. Ayaklardaki ve ayak parmaklarındaki infeksiyonlar. daha da ağır sorunlar yaratabilir. Bunun nedenleri:
Sinirler zarar gördüğünde, ayaktaki bir yaralanma herhangi bir ağrıya neden olmayabilir. Yaralanmanın meydana geldiğini farkedemeyen hasta, yaranın mikrop kapmasına yol açabilir.
Kan miktarının yetersiz ve kan şekerinin yüksek olması nedeniyle vücudun, infeksiyonla savaşıp yarayı iyileştirme yeteneği zayıflamış olabilir Bu durum deri dokularının ve diğer dokuların ölmesiyle sonuçlanabilir. Böyle bir gelişme karşısında ölü kısımların ameliyatla alınması, temizlenmesi gerekir.

Ce: Diyabetlinin İnfeksiyonlarla Savaş Yeteneğinin Azalması

ben diyebet konusunun hepiciğini okuyorum ben değilim ama etrafta o kadar çok ki bilgilenmek gerekir emeğine sağlık canım.

Geri