Diyetinize ortak bir eş bulun

elmalı kurabiye

Yeni Üye
Üye
Diyetinize ortak bir eş bulun
UZMANLAR DİYETİN TEK BAŞINA OLMASINDANSA EŞLİ OLANLARININ DAHA HIZLI ZAYIFLATTIĞINI SÖYLÜYORLAR BENCE DENEMEYE DEGER..

1313200811392_3822-9190.jpg

Diyet ortağınız kim olmalı?

• Farklı ortaklık türleri olabilir iş arkadaşı, anne, kardeş, patron veya sevgili gibi. En mantıklısı eşle olanı.

• Bir eş, gerçek bir yardımcı olabilir, ancak elbette her zaman değil. Bir program ortaklığı daha çok bir arkadaşlık gibidir. Alma ve verme prensibine dayanır. Bu ortaklığı sağlam tutmak için her ilişkide olduğu gibi çaba gerekir.

Ortaklığa hazır mısınız?

• İkiniz de bir ortaklık için hazır mısınız? Ortağınız yardım çağrılarınızı dinlemeye ve istenen yardımı yapmaya razı mı? İyi ve kötü zamanlarınızda size yardım etmeye hazır mı? Siz de bunun karşılığında ortağınıza yardım etmeye hazır mısınız?

• İkinizin de bir dereceye kadar birbirinize bağlanması gereklidir. Ortağınıza size nasıl yardım edebileceğini anlatın. Yapılan çok genel ve tehlikeli bir hata da partnerinizin aklınızı okumasını beklemektir.

• Ancak çoğu kişi karşısındakinin aklını okuma konusunda çok becerikli değildir. Ortağınıza onun neler yapabileceğini anlatın. İyi bir şeyler yaptığınızda övülmek ya da fazla bir şey yapmadığınız zamanlarda azarlanmak mı istiyorsunuz?

• Bu kişi sizin olduğunuz yerlerde yemek yemeyi kesmeli mi? Ortağınız siz egzersiz yaparken size yardım edebilir mi?

Doğru mesajı verin

Belirli isteklerde bulunun

İstekleriniz ne kadar spesifik olursa, partnerinizin size uyması o kadar kolay olur. Eğer isteğiniz anlaşılmaz ve çok genel olursa; örneğin "Bana karşı kibar ol" gibi, bunun yerine "Lütfen kilo verdiğimde beni sevdiğini söyle", "Benim önümde yemek yeme” demek yerine de "Dondurmanı diğer odada yersen bana çok yardımcı olmuş olursun” demeniz daha uygun olur. "Benimle egzersiz yap” gibi genel bir cümle yerine, "Lütfen her sabah benimle yarım saat yürü" diyebilirsiniz.

İsteklerinizi pozitif şekilde dile getirin

Eğer partneriniz sürekli kusurlarınızı buluyorsa, “Senin bana güzel şeyler söylemen çok daha yardımcı oluyor”, eğer sürekli yiyecek ikram ediyorsa, “Bana yemeğinden ikram etmemeni tercih ederim. O zaman yememi kontrol etmem daha kolay oluyor” diyebilirsiniz.

Partnerinizi ödüllendirin

Tek yönlü ilişkiler çok uzun sürmez. Eğer partneriniz bir programın içerisinde değilse, atak olun ve size yardımları karşılığında ne yapabileceğinizi sorun. Unutmayın, biriyle ortak olmak zor olabilir, bu yüzden partnerinizin yardımlarının karşılığını verin

Ortağım doğru kişi mi?

1. Partnerimle kilo hakkında rahatlıkla konuşabilirim. Doğru - 5, Yanlış - 1.

2. Partnerim her zaman ince biri olmuştur ve bu yüzden benim kilo problemimi anlamaz. Doğru - 1, Yanlış - 3.
3. Ortağım benim kilo vermeye çalıştığımı biliyorsa bile bana yemek ikram eder. Doğru - 1, Yanlış - 5.

4. Partnerim kilom hakkında eleştirilerini asla dile getirmez. Doğru - 3, Yanlış - 1.

5. Ne zaman arkadaşa ihtiyacım olsa, partnerim daima ordadır. Doğru - 4, Yanlış - 1.

6. Kilo verdiğim ve iyi gözüktüğüm zamanlarda, partnerim beni kıskanır. Doğru - 1, Yanlış - 3.

7. Partnerim kilo vermem konusunda benimle samimi bir şekilde ilgilenir. Doğru - 6, Yanlış - 1.

8. Çok fazla bir şey yapamasam bile partnerimle konuşabilirim. Doğru - 5, Yanlış - 1.

Değerlendirme

Skorunuz 30 - 34 arası ise: Mükemmel partner bulmuş olabilirsiniz. Bu skor sizin ve bu kişinin birlikte çok rahat olduğunu ve birlikte çalışabileceğini gösterir.

Skorunuz 25 - 29 arası ise: Arkadaşınız potansiyel olarak iyi bir partnerdir, ancak endişe edilecek bazı konular var. Partnerinizden testi yapmasını ve sizin ne cevap verdiğinizi tahmin etmesini isteyin. Bu sizin bir karar vermenize yardımcı olacaktır.

Skorunuz 17 - 24 arası ise: Problem yaşanabilecek potansiyel alanlar var ve bu kişiyle bir ortaklık fırtınalı bir birlikteliği de beraberinde getirebilir. Başka bir partner düşünün.

Skorunuz 8 - 16 arası ise: Partner olarak kesinlikle başka birini bulun. Bu kişiyle yapacağınız ortaklık büyük bir risk.

KAYNAK:MİLLİYET

Geri