Doğacak oğluma isim arıyorum

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Doğacak oğluma isim arıyorum
merhaba hanımlar şu an hamileyim ve bir oğlum olacağını öğrendim bana özellikle kuranda geçen erkek bebek isimleri önerebilrmisiniz

Merhabalar öncelikle Allah analı babalı büyütsün hayırlı bir evlat olur inşallah...

Kuran da geçen erkek bebek isimleri konusunda yardımcı olacağımı düşündüğüm bilgileri sizinle paylaşıyorum.

A

Abbas, Abdi,Abdulaziz,Abdulbaki,Abdulhamit,Abdulkerim,Abdullah,Abdurrahman,Abidin,Abuzer,Acahan,
Acar,Aclan,Adal,Adem,Adil,Adnan,Affan,Afşin,Ahmet,Ahsen,Akif,Alaaddin,Ali,Asım,Avni,Azmi,Aziz

B
Bahadır,Bahaeddin,Bahtiyar,Baki,Basri,Batur,Bayezid,Bayram,Bedir,Bedreddin,Bedri,Behçet,Behlül, Behram,Bekir,Berat,Beşir,Bilal,Buhari,Burhaneddin,Bünyamin,

C- Ç

Cabbar,Cabir,Cafer,Cahit,Cavit,Celalettin,Celil,Cem,Cemal,Cemalettin,Cemil,Cenap,Cevat,Cevahir, Cezmi,Cihat,Cihan,Cumali,Cumhur,Cüneyt

D

Davu,Dilaver

E

Ebrar,Edip,Ediz,Ekmel,Ekrem,Elvan,Emin,Enes,Enis,Ensar,Enver,Esat,Eşref,Ethem

F

Fadıl,Fahrettin,Fahri,Faik,Faruk,Fatih, Fazlı,Ferit,Feridun,Ferman,Ferruh,Fethi,Fethullah,Fetih,Fevzi, Feyzullah,Feyyaz,Fikret,Fuat,Furkan,

G

Gaffar,Gafir,Gafur,Galip,Gani,Garip,Gazanfer,Gazi,Gevheri,Gıyasettin,

……….
H

Habip,Hakkı,Haldun,Halit,Halil,Halim,Halis,Haluk,Hamdi,Hami,Hamit,Hamza,Harun,Hasan,Hasbi,Haşim,Haşmet,
Hayati,Haydar,Hayrettin,Hayri,Hıdır,Hızır,Hızırbey,Hidayet,Hikmet,Hud,Hulusi,Hurşit,Hüdai,Hüsamettin,
Hüseyin,Hüsnü,

İ

İbrahim,İdris,İhsan,İlhami,İlhan,İlyas,İrfan,İsa,İshak,İsmail,İsmet,İsrafil,İzzet,

K

Kabil,Kadem,Kadir,Kadri,Kamber,Kamil,Kanber,Kani,Kasım,Kaşif,Kazım,Kemal,Kemalettin,Kenan,Kerim

L

Latif,Levent,Lokman,Lut,Lütfi,Lütfullah
M

Macit,Mahir,Mahmut,Mahsun,Maksut,Malik,Mansur,Mazhar,Mazlum,Mecit,Mecnun,Medet,Mehdi,Mehmet,Melih,Melik, Memduh,Memnun,Mensur,Merdan,Merfvan,Mesut,Metin,Mevlut,Mihri,Mikail,Mirac,Mirsat,Muammer,Muhammed, Muhammer,Muharrem,Muhiddin,Muhlis,Muhsin,Muhtar,Muhterem,Muhyiddin,Murat,Murtaza,Musa,Musaddık,Mustafa, Muttalip,Muzaffer,Mücahit,Müfit,Müftü,Müjdat,Mükerrem,Mükremin,Mülayim,Mümin,Mümtaz,Münif,Münir,Mürsel, Mürşit,Müşfik,Müşerref,

N

Naci,Nadi,Nadir,Nafi,Nafiz,Nahit,Nail,Naim,Namık,Nami,Nasır,Naşit,Nazım,Nazif,Nazmi,Necat,Necati,Necdet, Necip,Necmeddin,Necmi,Nedim,Nejat,Nesim,Nesimi,Neşat,Neşet,Nevzat,Nezih,Nezihi,Nezir,Nihat,Niyazi,Nizam, Nizami,Nuh,Numan,Nurettin,Nuri,Nusret,
……
O – Ö

Oruç,Osman,Ömer

R

Rafeddin,Rahim,Rahman,Rahmi,Ramazan,Rasim,Raşit,Rauf,Recai,Recep,Refik,Remzi,Resul,Reşat, Reşit,Rıdvan,
Rıfat,Rıfkı,Ruhi,Rüçhan,Rükneddin,Rüstem,Rüştü,

S
Sabahaddin,Sabri,
Sacit,Sadeddin,Sadık,Sadi,Sadri,Sadun,Safvet,Sait,Salim,Samet,Sami,Sedat,Sefa,Sefer,Selahaddin, Selami,Selim,selman,Semih,Sergen,Serhat,Serkan,Sermet,Sertaç,Server,Servet,Seyyfeddin,Seyfi,Seyfullah, Sezai,Sezer,Sinan,Suat,Suavi,Süheyl,Süleyman,Sümer,Süreyya,Sururi

Ş

Şaban,Şadan,Şadi,Şakir,Şamil,Şarık,Şefik,Şefkat,Şehmuz,Şemseddin,Şemsi,Şeref,Şerif,Şevket,
Şevki,Şinasi,Şit,Şükrü,Şükür,

T

Taceddin,Taha, Tahir, Tahsin, Talat, Talay, Talha, Talip, Tarık,Tayyar, Tayyip, Tevfik,Tuncay,Turgut

U – Ü

Ubeydullah,Ulvi,Üzeyir
V

Vahap, Vahdeddin,Vahit,Vakkas,Vasfi,Vedat,Vehbi,Veysel

Y

Yahya,Yakup,Yunus,Yusuf

Z

Zekai,Zekeriya,Zeynel,Ziya,Zübeyir,Zühtü,Zülfi,Zülkarneyn

ben yeni duydum bu ismi anlamını da bilmiyorum ama eğer oğlum olsaydı koymayı düşünürdüm.ALAZ hiç araştırmadım da anlamı ne diye.Ama hep koymak istediğim bi isim var inşallah oğlum olur sa İLİMBEY.

Geri