Doğal Kireç Çözücü Kullanmak İster misiniz ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Doğal Kireç Çözücü Kullanmak İster misiniz ?
doğal kireç çözücü
doğal kireç çözücüler

Sevgili melekler, bildiğiniz gibi ülkemizde sular son derece kireçli. Hadi otomatik makinalarımız için çeşitli ürünler satılıyor ama en basiti çaydanlıklarımızın kireçlenmesine nasıl bir çözüm bulacağız ? Kireç çözücü sıvılar var ama bu kimyasalları çay içtiğimiz demliklerin çaydanlıkların içine koymayın diyoruz ve doğal kireç çözücü sirke ve limonla bu işi halletmenizi tavsiye ediyoruz. Nasıl mı ?

caydanlik-173.jpg

Çaydanlığın dibinde birikmiş kireç tortusunu temizlemek için yarı yarıya ölçülerde üzüm sirkesi ve kaynamış su ile doldurun.
Kireçler çözülene dek kaynatın ve çaydanlığı bulaşık deterjanıyla yıkayıp temizleyin.
Dipi kireçlenmiş su ısıtıcılarınız (kettle) için de bir limonun suyunu sıkıp içerisinde bekletin.
Sonuç mükemmel,pırıl pırıl bir yüzeye sahip olursunuz.

Limon yerine limon tuzu kullanabiliriz. Ben arada öyle yapıyorum. Hem doğal yolla kireç temizlenmiş oluyor hem de maliyette düşmüş oluyor. Sonuç ta elektrikten de tasarruf edersiniz çünkü kireçli zemin daha geç ısındığı için elektrik , tüp yada doğal gazın harcanması da fazla olacaktır. Temiz bir çaydanlık ve kettle dibi kısa sürede kireç olmadığından kaynayacaktır.

Benim kettle 7/ 25 açık bazen hazır su kullanıyorum bazen üşenip musluk suyu kullanıyorum.Böyle olunca haliyle kireçleniyor. Bende kireci limon tuzuyla gideriyorum. Kettle ye su koyup kaynatıyorum içinde 4-5 parça limon tuzu atıyorum .Kireçten eser kalmıyor. Hem bu şekilde kireci gidermek çok sağlıklı.Hanımların çoğu bu işlemi kireç çözücüleriyle hallediyor.Çok yanlış ve sağlıksız bir eylem.

Geri