Doğal Parke Temizleyici

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Doğal Parke Temizleyici
parke nasıl temizlenir, parke temizligi, ev yapımı parke temizleyici

Günümüz de artık hemen hemen her eve giren parkeler eğer yanlış temizlik ürünleri ile temizlendiğin de zamanla mat bir hale gelir. Parkeler ilk etap da temizlik olarak kolay gibi görünse de özellikle parke rengini isabetli seçmeniz de fayda var. Koyu renk farkeleri ben şahsen kullandığım için söylüyorum toz çok belli ediyor. Açık renk parkeler ise evi hem ferah gösteriyor hem de bana göre temizlik olarak daha pratik oluyor.
Evde kendi parke temizleyicinizi doğal olarak yaparak parke bakımını ve temizliğini elde edebilirsiniz. Bunun için gereken malzemeler ise şöyle;

parke temizligi.jpg

Ev yapımı yer temizleyicisi olan ihtiyacınız olan şey eşit oranlarda su sirke ve alkol , alkolü eczanelerden alabilirsiniz içine bir kaç damla da bulaşık deterjanı atıp yerleri bu sıvı karışımıyla silin.Peki neden alkol , alkol ile temizlikte yerde iz kalmıyor çabucak uçuyor.Bu karışımın en kötü yanı sirke kokusu sirke ile temizlik çok önerilen bir yöntem hatta saç temizliği için de öneriliyor ama kokusu gerçekten fena.Neyse mikrofiber bezle paspasla ya da elde yerleri silin mikrofiber bezler kolay toz kir ve kıl toplar o yüzden yer temizliğinde en iyisi mikrofiber bezler.

Geri