Doğumdan sonra atoni kanaması geçirenler acill

A

aysunısık

Forum Okuru
Doğumdan sonra atoni kanaması geçirenler acill
ben 9 yıllık evliyim ilk hamileliğimde doğumdan sonra çok kötüydüm kanama geçirdim 7 ünite kan verildi çocuğum 6 yaşında ve şimdi yeniden hamileyim ve çok korkuyorum yeniden o kabusu yaşar mıyım ne yapmalıyım şuan 4 aylık hamileyim ne önerirsiniz böyle bir şey başına gelen var mı?

ben 9 yıllık evliyim ilk hamileliğimde doğumdan sonra çok kötüydüm kanama geçirdim 7 ünite kan verildi çocuğum 6 yaşında ve şimdi yeniden hamileyim ve çok korkuyorum yeniden o kabusu yaşar mıyım ne yapmalıyım şuan 4 aylık hamileyim ne önerirsiniz böyle bir şey başına gelen var mı?
zor bir durum öncelikle geçmiş olsun sağlıkla kucağınıza almanıza sevindim ilk çocuğunuzu ikincisinde de böyle bir durum olacak diye bir kural yok içinizi ferah tutun ve doktorunuzu ve hastanenizi iyi seçmenizi öneriyorum ben yine de tedbirli olmakta fayda var.

Doğum sonrası görülen kanamalar belirli bir seviyeye kadar normal kabul edilir , ayrıca çeşitli rahatsızlıklarında belirtisi olabilir. Rahim kaslarının doğru şekilde kasılmaması aşırı kanamaya neden olabilir. Bebeğin iri olması, suyun fazla olması, çoğul gebelikler, miyomlar, rahimde plesenta parçalarının kalması , perine bölgesinin ciddi yaralanması çabuk gerçekleşen doğumlar veya doğumun uzun sürmesi uterin atoniye sebep olabilir. Sizin doğum sonrası aşırı kanamanın nedeni neydi , bu teşhis edildimi bununla ilgili bilgi vermemişsiniz. Daha önce yaşatığınız uterin atoni kanamasını , kontrolünde olduğunuz hekime belirttin. Gerekli önlem alınacaktır endişelenmeyin.. Sağlıklı gebelik süreci diliyorum.

Geri