Doğumdan sonra plasenta yemek faydalımıdır?

• Konbuyu başlatan plasentacanavarı
  • Başlangıç tarihi
P

plasentacanavarı

Forum Okuru
Doğumdan sonra plasenta yemek faydalımıdır?
Merhaba hanımlar yakında doğum yapacağım bir yerde okudum doğumdan sonra plasenta yemek çok faydalıymış bu doğrumudur ? Bilimsel bir dayanağı varmdıır ? Birde tadı neye benziyor acaba?

Bununla ilgili bir yazı okumuştum daha okurken midem kalkmıştı. Yani bunu tüketenler de nasıl bir mide var merak ediyorum. Allah zaten bize bir çok faydalı besin bahşetmişken plasenta yemek niye ? Neyse sorunuza yanıt verelim.Plasenta, rahminizin iç kısmına bağlı bir organdır ve bir kadın gebe kaldıktan sonra oluşan ilk şeydir. Bebeğinizi size bağlar ve plasenta, fetusun besin, oksijen ve hatta hormonları iletmesine yardımcı olur. Plesentanın tadı nasıldır ? Plasenta kan bakımından zengin olduğu için , bakırımsı bir tada sahiptir. Bazı insanlar karaciğere bazıları ise tavuğa tadını benzetiyor. Plasentalarınızı yemeye gelince, artıları ve eksileri çoktur. Ayrıca, plasentayı tüketmenin insanlar için faydalı olduğunu söyleyen somut bir kanıt yoktur. Araştırma ile desteklenmemesine rağmen, plasenta yemenin olası avantajları şöyle sıralanıyor; Demir arzında artış, daha iyi bir süt verimi, enerjide artış, cilt güzelliği, doğum sonrası çabuk iyileşme gibi.Plasenta bir filtre görevi görerek tehlikeli atıkları bebeğinizden uzak tutar. Ancak doğumdan sonra plasentada hala bir miktar atık bulunabilir. Plesenta tüketimi sizi ve bebeğinizi hasta edebilir. Hamilelik sırasında, plasenta anne ve bebek arasındaki maddelerin transferini düzenler. Bu nedenle, potansiyel olarak toksik maddelerin birikimi meydana gelebilir. Yani arkadaşım plesenta yemeği düşünmek yerine güvenilir bilindik besin kaynaklarını tüketebilirsiniz. Tercih sizin gerçi...

İlk kez böyle bi şey duyuyorum ve iğrenç yenir mi ya Allah bize o kadar nimet vermişken yücel başka şey kalmadıda sıra ona mı geldi

Çok şaşırdım ve aynen bende çok tiksindim millette de ne mide var arkadaş. Bir çok sebze ve meyve tohumlar sayısız vitamin mineral içeriyor. Neden plasenta yemeyi tercih etmek ? Plasenta yemenin hayvanlara özgü bir şey olduğunu sanıyordum insanlarda yiyormuş. Kısaca çok iğrenç

Geri