doğumdan sonra spiral ne zaman takılır

S

sudenr

Forum Okuru
doğumdan sonra spiral ne zaman takılır
yeni doğum yaptım şu an 3 ay oldu ama henüz regl olmadım bir taraftanda korkuyorum hemen hamile kalmak istemiyorum bebeğim de bayağı huysuz zaten gece gündüz durmuyor yatmıyor eşimle bilindik yöntemler ile korunmaya çalışıyoruz ama benim doğumum çok zor geçtiği için henüz çok korkuyorum bir an önce daha güvenilir doğum kontrol yöntemi olan spirali taktırmak istiyorum çevremde adet olmadan takılmaz deniliyor gerçekten öylemi regl olmayı mı beklicem spiral taktırmak için bu konuda bilgi verirmisiniz

Merhabalar öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun doğumdan sonra spiral yaklaşık olarak 6 hafta kadar sonra takılabilir. Uzman doktor muayene sonrası herhangi bir engel yoksa regl olmadan da spirali taktırabilirsiniz.

Düşük yada kürtaj durumun da ise bir ay sonra regl dönemin de spiral takılabilir. Bazı durumlar da eğer rahmin içi temizse hemen de takılabilir. Sonra takılmasının nedeni içerde herhangi bir parçanın kalıp kalmadığından emin olmak adına takılıyor dediğim gibi rahim içinin temizliğinden şüphe yoksa düşük ve kürtaj sonrası hemende spirali taktırabilirsiniz.

Geri