Domates Konservesi Nasıl Yapılır ?

ASİMELEK

Daimi Üye
Üye
Domates Konservesi Nasıl Yapılır ?
domates konservesi yapılışı nasıl yapılır nasıl saklanır kışlık yiyecekler domates nasıl saklanır hakkında bilgi için meleklermekani.com
Arkadaşlar geçen gün bir konu açmıştım patlıcanı dolapta nasıl saklamalıyım dieye sağolsun arkadaşlar güzel fikirler verdiler. bende bundan yola çıkarak yeni evli olduğum için ilk defa kendi buzluğumda kış için yememkilk bişiler koymam gerektiğini düşünerek önce köyden getirdiğimiz domatesleri konserve yaparak başladım :D:D

işte kolay konserve yapılışı ben yaptım ben yaptım ben yaptımm :deli::D:D
hemide kendi elcağazlarımlan:789:

miktarını kendiniz ayarlayabilirsiniz ben yapılışını köyde yaparlarken görmüştüm ve denedim oldu :D:D

domateslerin ve biberlerin miktarını kendiniz ayarlayabilirsiniz
domates , biber
(arzuya göre acıda olabilir ben acı kullandım)
biraz tuz
ve yağ

yapılışı;

biberler yıkanarak yemeklik olarak doğruyoruz melekler. domatesleri soyuyoruz ve doğruyoruz sulanabilir bunun için domatesleri süzgeçten geçirirsek suyunu almış oluruz.
yağı bir tencereye alıyoruz kızarmadan biberleri koyup karıştırıyoruz. yiyeceğimiz gibi çok pişirmeden hafif öldürüp içine domateslerimizi koyuyoruz ve tuzunu atıyoruz domateslerde hafif piştikten sonra altını kapatıp sıcakken yıkamış kavanozlarımıza koyuyoruz ( aman yanmamaya dikkat edin ) ve ağızlarını sıkıca kapatıp ters çeviriyoruz.

ters çevirdiğimiz konservelerimizin üzerine bir bez örtüp 1-2 gün bekletiyoruz. arada bir kontrol etmekte fayda var çünkü kapak atabiliyorlar :D:D

sonuç mükemmelllllllll :D:D

IMG1449A-3cd.jpg

Geri