Domates kurusu ne işe yarar nerelerde kullanabilirim?

• Konbuyu başlatan Fundaislim
  • Başlangıç tarihi
F

Fundaislim

Forum Okuru
Domates kurusu ne işe yarar nerelerde kullanabilirim?

Domates kurusu ne işe yarar melek kadınlar kulübü domates kurusu nerelerde kullanılır forum'da.​

Kızlar komşum domates kurusu getirdi dün bana ama bununla ne yapacağımı bilmiyorum hani komşum çok şey yapıyor ama sormadım kendisine neler yapıyorsun diye? Domates kurusu ne işe yarar nerelerde kullanılır? Domates kurusu hiç daha önce tuketmedim ben acaba nasıl tadı pişince değişir mi acaba lezzeti?

Merhabalar
Bazı sebzeler kurutularak da saklanabilir özellikle sıcak ve kuru havaya sahip yerlerde sebzeler kurutulur bu şekilde kışın da serin olacağı için kuru bir şekilde muhafaza edilebilir. Domates kurusunu genellikle Doğu'da görebilirsiniz damlarda ya da balkonlarda serilmiş bir şekilde. Kuru şekilde muhafaza edildiğinde domates vitamin deposu aynı zamanda antioksidan olarak çok faydalı. Antioksidan özelliği sebebiyle kanı da temizler. Kanserlere karşı koruyucu olduğu soylenir. Kurutulmuş domates aynı zamanda bol c vitamini deposudur. Domates kurusunu her yemekte kullanabilirsiniz yine salatalarda, kahvaltıda filan tercih edebilirsiniz.

Dilerseniz merak ediyorsanız aşağıdaki linki yani "domates kurusu ne işe yarar fikirlerinizi bekliyorum" konusunu da inceleyebilirsiniz.

Geri