Donor Egg Nedİr? (yumurta BaĞiŞi)

Donor arayan varsa bana msj atinnnn cok zor durumdayim baska carem kalmadi anne olmak ve donor arayanlar

Ne kadar zor durumda olursanız olun haddim olmayarak bu konuya açıklık getirmek istiyorum.Eğer müslümansanız bunun dinimiz açısından sakıncalı olduğunu bilmenizi isterim.İster örümcek kafalı diyin ,ister çaresizliğimi anlayamazsınız diyin.İnancınızı geçtim neye inandığınızı bilmediğim için... Size ait olan bir parçayı başkasına hibe ediyorsunuz.İlerde vicdani pişmanlık duyacağınız bir şeye kalkışmayın.Maddi açıdan sıkıntılarınızı çalışarak aşarsınız tek çare bu olmamalı..Sarfettiğim cümlelerden ötürü anlayışınıza sığınıyor,hakkınız da hayırlısını diliyorum..Sevgiler..

Iy
Ne kadar zor durumda olursanız olun haddim olmayarak bu konuya açıklık getirmek istiyorum.Eğer müslümansanız bunun dinimiz açısından sakıncalı olduğunu bilmenizi isterim.İster örümcek kafalı diyin ,ister çaresizliğimi anlayamazsınız diyin.İnancınızı geçtim neye inandığınızı bilmediğim için... Size ait olan bir parçayı başkasına hibe ediyorsunuz.İlerde vicdani pişmanlık duyacağınız bir şeye kalkışmayın.Maddi açıdan sıkıntılarınızı çalışarak aşarsınız tek çare bu olmamalı..Sarfettiğim cümlelerden ötürü anlayışınıza sığınıyor,hakkınız da hayırlısını diliyorum..Sevgiler..
Iyi aksamlar beyza hanim ben 15 yasinda aile zoruyla evlendirilen ve 15 yil esimden siddet goren biriydim ve aytilmak istedigim icin ailem beni red etti buna ragmen ben kizimi ve karnimda bebehimle siginma evlerinde kaldim iki yasina yakin bir oglum 8 yasinda kuzim ve 15 yasinda babasinda bir oglum var ne aile var destek nede kimsem ben memleketimi terk edip farkli bir sehirde yeniden hayata baskadim ama bilmiyorum biliyormusunuz esiniz olmayinca herkez farkli bakiyor ve namusunuzla calismak neredeyse imkansiz ve ulasamadiklarina iftira atiyorlar ben iki cocukla hayat mucadelesi vermeye calisiyorum ve artik gercekten yetemeyecek durumda oldugum icin ve evlatlarima utanilacak birsey yaomamak icin bu yolu sectim

Iy
Iyi aksamlar beyza hanim ben 15 yasinda aile zoruyla evlendirilen ve 15 yil esimden siddet goren biriydim ve aytilmak istedigim icin ailem beni red etti buna ragmen ben kizimi ve karnimda bebehimle siginma evlerinde kaldim iki yasina yakin bir oglum 8 yasinda kuzim ve 15 yasinda babasinda bir oglum var ne aile var destek nede kimsem ben memleketimi terk edip farkli bir sehirde yeniden hayata baskadim ama bilmiyorum biliyormusunuz esiniz olmayinca herkez farkli bakiyor ve namusunuzla calismak neredeyse imkansiz ve ulasamadiklarina iftira atiyorlar ben iki cocukla hayat mucadelesi vermeye calisiyorum ve artik gercekten yetemeyecek durumda oldugum icin ve evlatlarima utanilacak birsey yaomamak icin bu yolu sectim

Merhaba ;
Sizi anlamam için aynı olayları yaşamama gerek yok.Bunun için biraz vicdan,biraz duyarlılık,birazda empati yapmak yeterli.Hayat sizin tercih sizin.Sizi yermek eleştirmek adına bu yorumu yapmadım umarım yanlış anlaşılmam.Sadece bir kul olarak üstüme düşen vazifeyi yerine getirdim.Evlat sahibi olmadığım halde bu mevzu bana ters geliyor.Benim olan bir parçayı başkasının hayatına hibeyle dahil etmek.Çaresizliğiniz sizi bu tercihe zorluyor ama her zaman aklınızda bir soru olucak.Acaba kime benziyor,ne yapıyor iyimi,nasıl bir hayatı var.Kimbilir belki gözlerinizi hayata yumarken onu görmeyi bile istiyeceksiniz.Bunları sadece yapacağınız tercihten dolayı pişmanlık duymayın diye yazıyorum.Tercih sizin.Tüm bunlara rağmen kararlıysanız size yardımcı olayım.Bu yöntem ülkemizde uygulanmıyor yasal değil.Kıbrıs tüp bebek merkezine başvuracaksınız.Bunun için de bazı şartlar bağışı yapanda aranıyor.Donör seçimi, uluslararası saygın üreme tıbbı dernekleri (ESHRE, ASRM) tarafından yayınlanan kılavuzlara uygun şekilde değerlendirilmektedir.Her şey gönlünüzce olsun..Sevgiler..

NOT:
İSLAMİ AÇIDAN DURUMUN DEĞERLENDİRMESİ

Yapılan yumurta nakli dinimizce günahmı eşimin yumurtası olmadığı için yumurta nakli yaptırmam lazım caiz mi?
Nikâhlı erkek ve kadının dışında üçüncü bir insandan yapılan nakiller caiz değildir.

mrb ben 36 yaşim istanbulda çalişyorum yabanciyim yumurta donoru olmak istyorum 2 cocikim ailam var maddi sikintim var heç bir hastalikim yok yardamci olursaniz nani.nani.83@bk.ru adres ulaşabilirsiz teşekkurler

Geri